Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Porządkujesz groby bliskich? Nie daj się okraść!

2017-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-26 13:39:41)

Autor zdjęcia: Archiwum WT

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Przygotowania trwają od tygodni, kto może, porządkuje groby swoich bliskich. Niestety, zwiększony ruch, chwile zadumy i refleksji oraz tłok i krzątanina, to prawdziwa okazja dla złodziei.

Wielkimi krokami zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Przygotowania widać już na każdym cmentarzu, gdzie kto może, porządkuje groby swoich bliskich. Jak to zwykle bywa, zwiększony ruch i tłok oraz gorączkowa krzątanina przy grobach to nierzadko okazja dla złodziei. Chociaż wydaje się to absurdalne, nawet w tak ważnym i pełnym wspomnień dniu powinniśmy zachować rozwagę i pamiętać o kilku zasadach. Kiedy porządkujemy groby nie pozostawiajmy bez nadzoru naszych rzeczy, w szczególności dotyczy to torebek, saszetek i innych cennych czy ważnych przedmiotów.

Udając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą niepotrzebnej ilości gotówki. Kiedy jesteśmy sami trzymajmy torebkę w zasięgu wzroku. Warto również czujniej spojrzeć na przechodzących, a w szczególności podejrzanie zachowujące się osoby, na przykład chodzące bez wyraźnego celu, choć nie ma się co oszukiwać, złodzieje na pewno będą starali się nie wyróżniać wśród odwiedzających cmentarze. Należy również pamiętać, żeby nie pozostawiać cennych przedmiotów w samochodach zaparkowanych na przyległych do cmentarzy parkingach. Najlepiej, jeżeli na siedzeniach nie będzie nic, co przyciągnęłoby wzrok przestępców.

Bagażnik jest najlepszym miejscem na nasze rzeczy, ale pamiętać należy, by nie zostawiać w nim nic wartościowego. Pamiętajmy, że złodzieje zanim przystąpią do akcji, wybierają swoją ofiarę, obserwują ją przez dłuższy okres czasu a potem czyhają na okazję. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy zrobili wszystko co w naszej mocy by nie ułatwić złodziejowi zdobycia łupu. Aby w tych dniach nie paść ofiarą pospolitych przestępstw zwróćmy uwagę na swoje rzeczy osobiste i pozostawione bez nadzoru mieszkania.
(mk, źródło: KPP w Węgorzewie)

PAMIĘTAJMY!:
1. Zwracajmy baczną uwagę na nasze torebki czy siatki – bagaż pozostawiony bez opieki nawet na krótki czas szybko może "zmienić" właściciela.
2. Nie pozostawiajmy w zaparkowanym samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy tym natychmiast Policję, nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.
3. Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby pamiętajmy o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego mieszkania podczas naszej nieobecności. W przypadku, kiedy mimo wszystko dojdzie do włamania, pamiętajmy żeby nie robić w mieszkaniu żadnych porządków - w ten sposób możemy zatrzeć ślady należące do złodziei. Jak najszybciej zadzwońmy za to na policję.
4. Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages