Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Ludzie to nie towar! Funkcjonariusze SG na spotkaniach z młodzieżą

2017-10-23 16:00:00 (ost. akt: 2017-10-23 14:12:06)

Autor zdjęcia: Archiwum SG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w minionym tygodniu spotkali się z młodzieżą szkolną przy okazji Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

Spotkania zorganizowano w Bartoszycach, Bezledach, Braniewie, Węgorzewie, Gołdapi, Baniach Mazurskich, Barcianach oraz Mrągowie. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 350 uczniów szkół średnich z województwa warmińsko-mazurskiego. Funkcjonariusze SG wyjaśnili młodym ludziom jak niebezpieczne jest zjawisko handlu ludźmi. W trakcie spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa podejmowania pracy za granicą. Strażnicy przestrzegali młodzież, by pamiętała o zachowaniu czujności i ostrożności, gdyż ofiary handlu moga być sród nas. Wszyscy uczestnicy otrzymali szereg materiałów w postaci broszur i ulotek dotyczących tego procederu.
(źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział SG)

UWAGA!
Handel ludźmi to nie tylko prostytucja, ale form wykorzystywania drugiego człowieka jest o wiele więcej, m. in. handel dziećmi, narządami, tanią siłą roboczą, czy nielegalną adopcją. Jeżeli jesteś świadkiem takich przestępstw, powiadom nas o tym, np. korzystając z bezpłatnego telefonu interwencyjnego nr. 800 422 322.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages