Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Szkoła Podstawowa w Radziejach z nowym sztandarem

2017-10-18 16:00:00 (ost. akt: 2017-10-18 12:46:45)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Radziejach

13 pazdziernika w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Radziejach odbyło się Święto Szkoły połączone z uroczystością przekazania nowego sztandaru.

W tym wyjątkowym i ważnym wydarzeniu oprócz społeczności szkolnej wzięli udział absolwenci, fundatorzy sztandaru, dyrektorzy szkół i zaprzyjaznionych instytucji i władze samorządowe. Moment przekazania nowego sztandaru na długo pozostanie w pamięci uczniów.

— Dzisiaj nadszedł czas, aby zasłużony sztandar zawisł na honorowym miejscu — mówiła podczas uroczystości Krystyna Paszkiewicz, dyrektor szkoły. — Jego miejsce zajmie nowy, który będzie towarzyszył nam podczas najważniejszych szkolnych wydarzeń.

Cześć oficjalna uroczystości obejmowała wystąpienia gości oraz sam akt poświęcenia i przekazania sztandaru uczniom. Towarzyszyły mu poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum w Węgorzewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziejach. Oficjalną cześć uroczystości zakończył występ artystyczny uczniów szkoły, którzy zaprezentowali niezwykle wzruszające i emocjonujące przedstawienie pokazujące losy Bohaterów Września – patrona szkoły.

Tego dnia, w szkolną codzienność, wkradła się historia. Akcja pozyskania środków finansowych na wykonanie i zakup sztandaru trwała blisko rok. Ten zbiorowy wysiłek zaowocował piękną uroczystością, która na trwałe zapisze się na kartach historii Szkoły Podstawowej w Radziejach.
(Anna Demska)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages