Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

O bezpieczeństwie za kółkiem w węgorzewskim LO

2017-10-18 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-18 13:53:27)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Policjanci z Węgorzewa zorganizowali debatę szkolną "Młody, świadomy, trzeźwy kierowca”, której celem było uwrażliwienie młodzieży na konsekwencje jakie niesie za sobą brawurowa jazda.

W ubiegłym tygodniu na sali sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie odbyła się debata ,,Młody, świadomy, trzeźwy kierowca”. W spotkaniu z młodzieżą klas II, III i IV Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie oprócz policjantów uczestniczyli także przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, pilot amatorskiego zespołu rajdowego Pan Jacek Brzeziński oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie. Debatę rozpoczął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie kom. Piotr Wysocki, który przywitał wszystkich uczestników oraz omówił cel spotkania. Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, kom. Adrian Gajda w swojej prezentacji przedstawił statystykę i najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych i młodych kierowców. Przedstawił także ideę spotu „Mój wybór życie”, który został zainicjowana przez Komendę Wojewódzką w Olsztynie.

Kolejną część spotkania przeprowadził Jacek Brzeziński – pilot amatorskiego zespołu rajdowego, który w swoim wystąpieniu omówił czym jest adrenalina za kierownicą oraz jak działać aby rozsądek brał górę podczas jazdy i na co należy zwracać uwagę podczas jazdy aby była bezpieczna. Następnie strażacy omówili jak należy zachować się na miejscu wypadku drogowego oraz zaprezentowali podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Spotkanie uatrakcyjnił symulator dachowania, który zaprezentowali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie. Uczniowie mogli sprawdzić, jakie emocje towarzyszą w czasie dachowania i uświadomić sobie, co by było, gdyby nie zapięte pasy bezpieczeństwa. Niewątpliwie ta atrakcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie debaty uczestnicy wypełnili specjalnie przygotowane przez policjantów ankiety podsumowujące przedsięwzięcie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”.
(źródło: KPP w Węgorzewie)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages