Uczniowie cenią nauczycieli z pasją i poczuciem humoru

2017-10-13 14:38:38(ost. akt: 2017-10-14 13:02:21)

Autor zdjęcia: fotolia.com

Tak wynika z badań przeprowadzonych na stronie na stronie Brainly.pl. Niemal dwie trzecie uczniów twierdzi, że lubiany nauczyciel spowodował wzrost ich zainteresowania przedmiotem, którego naucza, a więcej niż co trzeci deklaruje, że na lekcjach lubianego nauczyciela stara się bardziej niż na innych.
Brainly.pl to edukacyjna platforma społecznościowa służąca wymianie wiedzy przez uczniów. Założona w 2009 roku w Krakowie jako Zadane.pl, dziś działa na 35 rynkach i skupia 80 mln użytkowników miesięcznie. Według sondażu, idealny nauczyciel powinien mieć przede wszystkim poczucie humoru. Ponad 17 proc. uczniów wskazało to jako cechę, która charakteryzuje supernauczyciela – mówi Anna Sieroń, opiekun treści w Brainly.pl. – Oprócz tego uczniowie doceniają również pasję, zaangażowanie i niekonwencjonalny sposób prowadzenia zajęć.

— W naszej szkole jest podobnie — mówi Ania, gimnazjalistka z Węgorzewa. — Jak na lekcji jest wesoło, to wszyscy idziemy na taki przedmiot dużo chętniej. Wielu naszych nauczycieli ma poczucie humoru i potrafi rozmawiać z uczniami. Takich lubimy najbardziej.

Niemal dwie trzecie uczniów twierdzi, że lubiany nauczyciel spowodował wzrost ich zainteresowania przedmiotem, którego naucza, a więcej niż co trzeci deklaruje, że na lekcjach lubianego nauczyciela stara się bardziej niż na innych. Ponad połowa chętnie wzięłaby udział w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez taką osobę.

– Nauczyciele do dodatkowego wysiłku związanego z poszerzaniem informacji na dany temat potrafią zachęcić w wieloraki sposób. Bardzo często polecają dodatkowe informacje, które znajdują się na portalach edukacyjnych, często są to linki do wideo na YouTube czy książki, po które uczeń powinien sięgnąć w wolnym czasie – podaje przykłady Anna Sieroń.

U nas również nie brakuje nauczycieli z pasją i powołaniem. Zmieniają wraz z nami, dotrzymują nam kroku i wciaż potrafią znaleźć sposób nawet na najbardziej opornych na wiedzę. Wszystko to wymaga ich poświęcenia i chęci, a często także wolnego czasu. Nauczyciel często pełni rolę życiowego przewodnika, inspiruje, pomaga przezwyciężać trudności, motywuje i wspiera.

W Dniu Edukacji Narodowej, wszystkim pracownikom oświaty życzymy nieustającej energii i cierpliwości, satysfakcji z wykonywanej pracy, dumy z wychowanków oraz sukcesów w życiu osobistym.
(red, źródło: newseria.pl)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5