Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Perełki juz po uroczystym ślubowaniu

2017-10-13 14:14:18 (ost. akt: 2017-10-13 14:25:55)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

„Ślubujemy być dobrymi koleżankami i kolegami, pilnie uczyć się i sumiennie wypełniać wszystkie polecenia nauczycieli i wychowawców, szanować rodziców, nauczycieli, starszych i kolegów” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści podczas uroczystego ślubowania.

11 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Zanim dzieci  zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowe, odświętnie ubrane i bardzo przejęte przystąpiły do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji wszyscy  zgodnie potwierdzili, iż dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było pasowanie, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły, Marzena Mokrzecka. Tym samym  dziesięcioro pierwszaków  zostało włączonych do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Perłach: Michał Dyla, Filip Drabyk, Dawid Grabarz, Dominik Grabarz, Julia Kusz, Angelika Kwarcińska , Dominika Kwarcińska, Amelia Olender, Wiktoria Pietraszek, Anna Weiss. 

Na zakończenie uroczystości  szóstoklasiści udzielili młodszym kolegom kilku dobrych rad oraz wręczyli drobne upominki. Od Rady Pedagogicznej tradycyjnie otrzymali książeczki SKO z symboliczną "złotówką" i zegarki na rękę.  Po części artystycznej była jeszcze chwila dla fotoreporterów, a potem nadszedł czas na zabawę - bal połączony z poczęstunkiem, w którym uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, rodziny i wychowawczyni, P. Dorota Dąbrowska. A od jutra prawdziwa nauka! Życzymy powodzenia.
(SP w Perłach)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages