Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Światowy Dzień Drzewa – "Jabłoń Uszatka"

2017-10-12 10:21:26 (ost. akt: 2017-10-12 10:24:27)

Autor zdjęcia: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka

Światowy Dzień Drzewa obchodzimy 10 października, w czasie, w którym dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka poznają bogactwo i różnorodność darów tej barwnej pory roku.

Wychowankowie naszego przedszkola obcują na co dzień z materiałem przyrodniczym w zabawach i sytuacjach zadaniowych. Nasz ogród przedszkolny jest do tego wspaniałą bazą, mamy w nim bowiem: ogródek warzywny, ziołowy, skalniak, ale także wiele gatunków drzew i krzewów, co stwarza możliwość prowadzenia zajęć przyrodniczych z dziećmi, w oparciu o bezpośrednią obserwację. Obchody tego święta w naszym przedszkolu, to szeroka edukacja ekologiczna oraz przede wszystkim twórcza współpraca i działania praktyczne – sadzenie i ochrona drzew i krzewów w ogrodzie przedszkolnym. Corocznie ubogacamy nasz zielony teren o różne gatunki drzew i krzewów, co jest wyrazem społecznego zaangażowania całej naszej społeczności przedszkolnej we wspólną przyszłość nas wszystkich i następnych pokoleń.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Drzewa – międzynarodowej akcji sadzenia drzew, pięknie wkomponowały się w realizowane przez nas tematy kompleksowe: "Jesień w sadzie" oraz "Poznajemy drzewa owocowe". Postanowiliśmy w związku z tym, ubogacić nasz ogród o drzewko owocowe i wspólnie z dziećmi zdecydowaliśmy, że będzie to jabłoń oraz, że nazwiemy ją "Jabłonią Uszatka". Wierzymy, że z czasem wyda ona owoce i stanie się zaczątkiem "polisensorycznego mini sadu" w naszym ogrodzie. Bardzo zależy nam na tym, by dzieci wszystkimi zmysłami mogły poznawać świat. Zanim jednak udaliśmy się do ogródka, by wspólnie zasadzić "uszatkowe drzewko", ten dzień rozpoczął się od rozmowy kierowanej na temat drzew.

Dzieci poznały budowę drzewa, rozpoznawały drzewa liściaste i iglaste. Dowiedziały się, że drzewa to największe rośliny na Ziemi, które najskuteczniej oczyszczają powietrze, odgrywają niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom oraz są źródłem i miejscem życia wielu gatunków zwierząt na Ziemi. Święto Drzewa sprawia, że sadzenia drzew podejmują się nie tylko dorośli, ale i dzieci, nawet te najmłodsze z naszego przedszkola. Aktywny udział w tegorocznej akcji wzięły dzieci z grup "Prosiaczki" i "Króliczki".Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: przedszkolemisuszatek

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages