Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Z Pereł na Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

2017-10-02 21:41:01 (ost. akt: 2017-10-02 21:43:45)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

28 września chętni uczniowie z kl. III – VII mieli okazję poczuć się jak studenci. Tego dnia wybraliśmy się na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski, aby wziąć udział w 15 Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki.

Wybraliśmy zajęcia z dwóch tematów. Jedna grupa udała się na wykład pt. „Ryby naszych jezior i rzek”. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną odpowiadającą m. in. na pytania: „Czy świnki żyją w rzece? Czy pstrąg połknął tęczę? Jak wygląda koza w wodzie? Po co rybie wąsy? Kto jest zbójem w jeziorze?” Następnie udaliśmy się na wycieczkę po laboratoriach Centrum Akwakultury i Inżynierii Ekologicznej. Na zakończenie wzięliśmy udział w konkursie rysunkowym z nagrodami: „Moja wymarzona ryba”. Komisji najbardziej przypadły do gustu prace: Laury Krukowskiej, Szymona Buczki i Izabeli Grabarz, ale nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy.

Druga grupa wzięła udział w zajęciach pt. „Drzewa w polskich lasach”. Zapoznaliśmy się z gatunkami drzew i krzewów występujących w lasach, próbowaliśmy swoich sił w ich rozpoznawaniu, wysłuchaliśmy wielu ciekawostek dotyczących drzew w Polsce i na świecie i dowiedzieliśmy się, czy wycinka drzew jest koniecznością. Na zakończenie każdy uczestnik rozwiązał krzyżówkę i otrzymał pamiątkę udziału w zajęciach. To był bardzo udany dzień i za rok też pojedziemy na takie ciekawe lekcje przyrody lub z innej dziedziny wiedzy. Razem z uczniami tego dnia na Uniwersytet wybrali się: Marzena Mokrzecka, Zofia Kruk i Remigiusz Kaczyński.
(SP Perły)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages