Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych

2017-09-21 09:00:15 (ost. akt: 2017-09-21 09:08:15)

Autor zdjęcia: Archiwum WM

21 września we wszystkich krajach europejskich, odbędzie się druga edycja 24-godzinnych działań po kryptonimem EDWARD . Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych zorganizowano podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.

21 września 2016 roku , na drogach 30 państw biorących udział w działaniach , zginęły 43 osoby tj. 39% mniej niż w analogicznym dniu 2015 roku. W 19 państwach w tym dniu nie doszło do żadnego wypadku śmiertelnego. W Polsce niestety zginęło aż 9 osób. Akcja EDWARD ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Należy pamiętać, że nie wystarczy zmienić swoje zachowanie tylko w jednym dniu. Aby ludzie nie ginęli na drogach powinniśmy zawsze mieć na uwadze własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwie osób, które możemy narazić swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Wtedy wizja „zero” naprawdę będzie możliwa do zrealizowania. Głównymi celami działań EDWARD jest m.in. podniesienie świadomości dotyczącej nadal aktualnego problemu, jakim jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wypadki z udziałem osób rannych lub zabitych na drogach Europy.
(KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages