Amatorsi mistrzami turnieju o Puchar Leśniczego

2017-09-16 10:02:47(ost. akt: 2017-09-16 10:05:03)
W niedzielę odbył się IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Leśniczego Leśnictwa Pozezdrze. O trofeum na pozezdrzańskiej murawie rywalizowało 6 drużyn. Ostatecznie puchar został u gospodarzy, którzy w finale pokonali drużynę Samych Swoich.
W turnieju wystąpiło 6 drużyn. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach: trawiastym i sztucznym. Każdy mecz trwał 2 połowy po 10 minut. Przed rozgrywkami przeprowadzono losowanie drużyn. Do grupy A trafiły ekipy: Il-Kas Kętrzyn, Sami Swoi i Borkowina. Do grupy B: Amators Pozezdrze; Żubr Budry i Klika Klimki. Najpierw rozegrano mecze w grupach, systemem "każdy z każdym". Do półfinałów: z grupy A awans uzyskali: Sami Swoi i Il-Kas, z grupy B: Amators i Żubr Budry. W pierwszym meczu półfinałowym Sami Swoi wygrali 4:1 z Żubrem, w drugim Amators Pozezdrze wygrał 3:0 z Il-Kasem.W meczu o V miejsce Borkowina wygrała z Kliką Klimki 3:2. W meczu o III miejsce Il-Kas wygrał z Żubrem 4:3.

Turniej wygrał Amators Pozezdrze, który w finale pokonał Samych Swoi 3:0. Po rozgrywkach patron Turnieju Leśniczy Zenon Pomian wręczył puchary, statuetki nominowanym zawodnikom i kapitanom drużyn. Na koniec, organizator rozgrywek LKS Amators Pozezdrze poczęstował wszystkich uczestników zmagań sportowych pieczonymi kiełbaskami. Patron IV Turnieju, Zenon Pomian podziękował zawodnikom za sportową rywalizację i zaprosił do zapisów do następnej edycji rozgrywek w przyszłym roku.