Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Trzymają formę od najmlodszych lat!

2017-09-14 17:32:00 (ost. akt: 2017-09-14 17:50:46)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Za nami XI edycja programu „Trzymaj Formę”. Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej. Promuje on zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną, pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie.

Działania programowe kierowane są nie tylko do uczniów, ale i rodziców, ponieważ to oni wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, jest przykład samych rodziców. Właśnie dlatego zaangażowanie rodziców jest kluczowe i stanowi najskuteczniejszą metodę promocji zdrowego stylu życia całej rodziny.

W powiecie węgorzewskim XI edycja programu, której hasło brzmiało „Trzymaj formę aktywnie i zdrowo” realizowana była przez 4 szkoły podstawowe i 4 gimnazja. Uczniowie i koordynatorzy szkolni z zaangażowaniem realizowali przedsięwzięcie poprzez organizację m.in. konkursów, happeningów, pokazów i degustacji zdrowej żywności. Udział w programie oprócz samych uczniów wzięli także rodzice, nauczyciele, pielęgniarki medycyny szkolnej oraz lokalne samorządy i stowarzyszenia.

PSSE w Węgorzewie w ramach programu organizowała zajęcia edukacyjne, szkolenia, stoiska informacyjno- edukacyjne oraz konkurs fotograficzny „Odżywiam się zdrowo, czuję się odlotowo”. Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Patronat nad realizacją programu „Trzymaj formę” w woj. warmińsko-mazurskim sprawuje Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.
(red)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages