Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Historyczny spacer ulicami Węgorzewa

2017-09-06 11:20:22 (ost. akt: 2017-09-06 10:29:03)

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego.

"Miej oczy dookoła głowy!" – to hasło będzie przyświecać tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa przygotowanej przez Muzeum Kultury Ludowej. Na spacer historyczny ulicami Węgorzewa zaprasza dr Jerzy Łapo.
— Zgodnie z tegorocznym ogólnopolskim hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” będę chciał pokazać uczestnikom spaceru różne elementy naszego miejskiego otoczenia, na które na co dzień nie zwracamy uwagi, a wiążą się one z różnymi aspektami historycznymi i kulturowymi — mówi dr Łapo. — Dzięki uprzejmości rożnych osób i instytucji będziemy mieli okazję zetknąć się między innymi ze schronem przeciwatomowym, chińskim „śladem” w Węgoborku, z Piłsudskim, dr Ohlertem i jego grzybami, komunistami, modernistami, masonami...

Spacer historyczny ruszy w sobotę (9 września) o godzinie 10.00 spod budynku głównego Muzeum przy ul. Portowej i potrwa około półtorej godziny. Udział w spacerze jest bezpłatny. Z kolei w sobotę, 16 września o godz. 13.00 Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie przy ul. Jaracza 4 zaprasza wszystkich na otwarcie wystawy fotograficznej oraz uroczyste obchody 110 Rocznicy Otwarcia Linii Kolejowej Węgorzewo-Kętrzyn i 10-Lecia Muzeum Tradycji Kolejowej. Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages