Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Trzy pytania do Adama Karola Olszewskiego, radnego gminy Pozezdrze

2017-09-01 08:57:25 (ost. akt: 2017-09-01 09:09:48)

Autor zdjęcia: Archiwum WM

Plebiscyt TAK CZY NIE DLA WŁADZY trwa dalej. Zachęcamy Was do oceniania naszej władzy przez cały rok. W tym tygodniu trzy pytania zadaliśmy kolejnemu radnemu, Adamowi Karolowi Olszewskiemu z Pozezdrza.

Z jakich własnych pomysłów jest pan najbardziej zadowolony jako radny?
— Uważam, że w sprawowaniu funkcji radnego jedną z ważniejszych rzeczy jest mieć własne zdanie, ale jednocześnie istotna jest umiejętność słuchania argumentów innych ludzi oraz współpracy z nimi. Rada Gminy to grupa ludzi o różnych poglądach, w różnym wieku, z bagażem odmiennych doświadczeń zawodowych oraz życiowych. Dzięki temu podczas prac w komisjach oraz w trakcie dyskusji na sesjach Rady Gminy poszczególne pomysły radnych często są modyfikowane. Dlatego jednoznacznie trudno jest mi przywoływać konkretne przykłady. W miarę możliwości staram się działać na rzecz poprawy infrastruktury technicznej gminy, zawłaszcza drogowej. Angażuję się także w pracach dotyczących zmiany podejścia do polityki łowieckiej prowadzonej w naszej gminie. Ocenę moich pomysłów i działań zastawiam koleżankom i kolegom radnym, a zwłaszcza mieszkańcom.

Jakie inwestycje są zaplanowane do końca tego roku w Pozezdrzu?
— Sytuacja budżetowa gminy dzięki prowadzonej oszczędnej oraz racjonalnej gospodarce finansowej z roku na rok ulega poprawie. Niestety, kwota zadłużenia budżetu gminy w 2017 roku wynosi jeszcze ponad 3,5 mln zł, a rata kredytu oraz odsetek ponad 1,1 mln zł. Obciążenia te w znacznym stopniu ograniczają możliwości inwestycyjne gminy. Co nie znaczy, że w gminie pod względem inwestycyjnym nic się nie dzieje. Zaplanowane zadania na rok 2017 mają kosztować ponad 1,2 mln zł. Obecnie m.in. z funduszu sołeckiego realizowane są różne inwestycje w poszczególnych sołectwach. Kilka dni temu w drodze przetargu wyłoniony został wykonawca największej zaplanowanej w roku 2017 inwestycji w budżecie w gminie Pozezdrze na rok 2017. Będzie to przebudowa drogi w miejscowości Radziszewo. Polegać będzie przede wszystkim na wymianie nawierzchni szutrowej na asfaltową. Łączny koszt przebudowy to 405 tys. zł, z czego 186 tys. pochodzić będzie od ANR, a pozostała kwota ze środków własnych samorządu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to za około miesiąc mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią drogi.

Czego pana zdaniem gmina Pozezdrze potrzebuje najbardziej?
— Gmina, posiadając wiele walorów geograficznych oraz przyrodniczych słusznie aspiruje do miana gminy turystycznej. Niestety, nadal zbyt słabo rozwinięta jest infrastruktura rekreacyjna i noclegowa, ogranicza to możliwości rozwoju gminy w tym kierunku. Myślę, że problemem nie tylko naszej gminy, ale całego powiatu węgorzewskiego, jest nadal kiepski stan nawierzchni dużej części dróg oraz zarośnięte pobocza stanowiące realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników drogi. Działania powiatu w tym zakresie są niewystarczające.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages