Kolejne medale węgorzewskich lekkoatletów

2017-08-28 11:42:18(ost. akt: 2017-08-28 12:30:00)

Autor zdjęcia: Archiwum Prywatne

5 medali dla węgorzewskich lekkoatletów. 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe a odkryciem sezonu został Marcin Tokarz. Tak można podsumować tegoroczne, XX Ogólnopolskie Igrzyska LZS w Spale.
26 sierpnia zaczęły się XX Ogólnopolskie Igrzyska LZS w Spale. Nasze województwo reprezentowała trójka lekkoatletów z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół Węgorzewo. Jako pierwsza w sobotę rozpoczęła rywalizację od konkursu rzutu dyskiem Izabela Mendyk węgorzewska dyskobolka uzyskała wynik 41.49m co uplasowało ją na drugim miejscu i tym samym wywalczyła srebrny medal srebrny medal.

Chwilę później do rywalizacji przystąpiła nasza wieloboistka w biegu na 100m przez plotki Klaudia Nazarowicz, uplasowała się na drugiej pozycji z wynikiem 14.78s co dało jej to również srebrny medal. W sesji popołudniowej po raz pierwszy w swojej ,,karierze" biegał Marcin Tokarz. Sprawił ogromną niespodziankę uzyskując świetny czas 52.00s na dystansie 400m, co dało mu brązowy medal. Ostatnią konkurencją z uczestnictwem węgorzewskich lekkoatletów tego dnia był skok w dal juniorek młodszych w którym startowała Klaudia. Kolejny raz Klaudia udowodniła że skok w dal jest jej mocna konkurencją wygrała konkurs skoku w dal z wynikiem 5.66m. Był to świetny dzień dla naszych węgorzewskich lekkoatletów.

Kolejny dzień zmagań na XX Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale zaczął się biegiem Marcina Tokarza ( drugi bieg w życiu w kolcach i na tartanie) i kolejna ogromna niespodzianka pokonał dystans 200m w czasie 23,48 pod wiatr – 2.0 i uplasował się na 3 pozycji zdobywając swój drugi medal . Zamykającymi konkurencjami były sztafety 4x400m w której wystawiona została reprezentacja z województwa warmińsko-mazurskiego, w której na pierwszej zmianie biegał Marcin. Ostatecznie nasza sztafeta zajęła 4 miejsce na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale z czasem 3.36,78 min.