Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

"Wolność kocham i rozumiem" Marcina Sitko poleca Paweł Kacprzak

2017-08-27 09:39:44 (ost. akt: 2017-08-27 09:52:19)

Autor zdjęcia: Materiały Prasowe

Wolność kocham i rozumiem to pełna ciepła i humoru opowieść o życiu Bogdana Łyszkiewicza, założyciela i wieloletniego lidera legendarnego zespołu Chłopcy z Placu Broni. Niepoprawny romantyk z wrażliwą duszą, zaliczany był do legend polskiej muzyki lat 80.

Książką, do której przeczytania chciałbym Was zachęcić w tym tygodniu, jest biografia „Wolność kocham i rozumiem. Historia życia Bogdana Łyszkiewicza”. Autorem książki jest Marcin Sitko. Wiele osób ze starszego pokolenia pamięta zapewne zespół muzyczny „Chłopcy z Placu Broni”, którego liderem był właśnie Bogdan Łyszkiewicz. Nieśmiały chłopak, pochodzący z Krakowa, zakochany w życiu, podróżach i muzyce. Niepoprawny romantyk z wrażliwą duszą, zaliczany był do legend polskiej muzyki lat 80. Łyszkiewicz często inspirował się muzyką Beatlesów, nawet przylgnął do niego przydomek polskiego Johna Lennona. Zespół „Chłopcy z Placu Broni” nagrał takie przeboje jak: „O Ela”, „Kocham wolność”, „Kiedy już będę dobrym człowiekiem” czy „Kocham cię”.

Muzyka tworzona przez Bogdana Łyszkiewicza najczęściej była inspirowana miłością. Sam muzyk twierdził, że „inne tematy mnie nie interesują. Tylko miłość tak naprawdę jest w życiu ważna”. W książce wypowiadają się m.in. Kora, Anja Ortodox, Grzegorz Markowski, Muniek Staszczyk, Tomek Lipiński, Maciej Maleńczuk, Jerzy Owsiak, Kuba Wojewódzki, Urszula, Marek Piekarczyk, a także przyjaciele, znajomi i najbliższa rodzina Bogdana Łyszkiewicza. Bogdan Łyszkiewicz zginął tragicznie wskutek wypadku samochodowego, mając niespełna 36 lat. Polecam sięgnąć po tę książkę, mając w pamięci wspaniałą muzykę, którą ten niezapomniany artysta zostawił po sobie.
(Paweł Kacprzak)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages