Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Lada moment pierwszy dzwonek

2017-08-24 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-24 12:35:26)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu siedmiolatków będzie to pierwsze zetknięcie się z nauką w szkole podstawowej. Najbliższe lata będą dla nich okresem bardzo ważnym nie tylko z powodu zdobywanej wiedzy, ale także czasem istotnym dla zdrowia.

W wieku szkolnym może rozwinąć się szereg poważnych problemów zdrowotnych tj. wady postawy, wzroku, czy też otyłość. Wtedy również kształtuje się wiele nawyków, utrwalają się zachowania, które będą umacniać zdrowie lub jemu szkodzić. Mając na uwadze zdrowie dzieci idących do I klas szkół podstawowych pracownicy PSSE w Węgorzewie w ramach akcji „Moje dziecko idzie do szkoły” od września kolejny raz rozpoczną cykl spotkań edukacyjnych z rodzicami. Spotkania te będą miały na celu podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, uświadomienie rodzicom ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych dzieci, oraz przekonanie rodziców o słuszności działań profilaktycznych podejmowanych w szkole i w domu.

Rodzice przygotowując wyprawkę szkolną powinni zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego plecaka/ tornistra, który powinien być: lekki – niektóre plecaki, nawet bez zawartości, dużo ważą, zaopatrzony w regulowane, miękkie i szerokie szelki - regulacja pozwala na ścisłe przyleganie plecaka do kręgosłupa, a odpowiednio szerokie szelki nie wrzynają się w ramiona dziecka, usztywniona ścianka tylna, uwypuklona w dolnej części ze względu na naturalną krzywiznę kręgosłupa, przegródki w środku – umożliwia to równomierne rozłożenie zawartości plecaka oraz utrzymanie ładu i porządku. Należy pamiętać o tym, że ciężar plecaka z wyposażeniem dla ucznia do 13 roku życia nie powinien przekraczać 10% masy ciała dziecka, dlatego warto zrezygnować z zakupu grubych zeszytów w sztywnej i grubej okładce, na rzecz zeszytów cieńszych i w miękkiej oprawie.
(źródło: PSSE w Węgorzewie)

.
 


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages