Kolejne zwycięstwo seniorów Vęgorii

2017-08-24 10:35:18(ost. akt: 2017-08-24 10:40:56)
W ubiegłą sobotę seniorzy Vęgorii rozegrali mecz 3-ciej kolejki w lidze okręgowej. Przeciwnikiem trójkolorowych była drużyna DKS Dobre Miasto. Mecz rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem ponieważ drużyna gości utknęła w korku. Seniorzy CWKS Vęgorii wygrali swoje spotkanie z DKS Dobre Miasto 2-1.
Za nami trzecia kolejka rozgrywek 5 ligi. Węgorzewianie przystąpili do meczu w nieco innym składzie niż kilka dni temu w Orzyszu. Zabrakło na boisku Dawida Jackiewicza i Kamila Pruszyńskiego, ale zmiennicy zaprezentowali się bardzo dobrze o czym świadczy końcowy wynik meczu. Vęgoria miała przewagę od początku spotkania. Kilka akcji, które przerywali skutecznie obrońcy z Dobrego Miasta zapowiadały nam bramkę i tak w 12 minucie dobre dośrodkowanie Mateusza Opara trafia do Szymka Walaszczyka, a ten strzałem głową pokonuje bramkarza gości. Goście starali się odrobić stratę.

Kilka strzałów z dystansu, ale obok bramki. Nasi obrońcy po pozwalali zbliżyć się im do naszego pola karnego. Z drugiej strony boiska szalał Daniel Maliszewski, który miał kilka znakomitych sytuacji, ale brakowało mu skuteczności. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla naszych. Drugą połowę rozpoczęliśmy od ataków bramki gości. Najlepszą okazję miał Szymon Krupa, który uderzał z 16 metra, ale bramkarz DKS-u popisał się świetną interwencją. Po jednej z akcji Vęgorii goście przejęli piłkę w obrębie swojego pola karnego i szybko przeprowadzili kontratak. Cały artykuł przeczytasz w najnowszym wydaniu WT.