Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Trzy pytania do radnej Barbary Ginkowskiej

2017-08-20 13:38:33 (ost. akt: 2017-08-20 13:46:26)

Plebiscyt TAK CZY NIE DLA WŁADZY trwa dalej. Zachęcamy Was do oceniania naszej władzy przez cały rok. W tym tygodniu trzy pytania zadaliśmy kolejnemu radnemu, Barbarze Ginkowskiej z Pozezdrza.

Z jakich własnych pomysłów jest pani najbardziej zadowolona jako radna?
— Jestem członkiem rady gminy drugą kadencję i znane mi były możliwości finansowe gminy. Startując w wyborach wiedziałam, że gmina przede wszystkim powinna uporać się z zadłużeniem, stąd też moje pomysły nie mogły być oderwane od strategii i działań zespołowych rady gminy i wójta. Prirorytetem mojej pierwszej i drugiej kadencji jest rozwój szkoły, cieszę się że pojawiają się realne szanse ziszczenia tego celu.

Jak przebiega współpraca pomiędzy władzami sąsiednich gmin?
— Odnosząc się do pytania o współpracę z władzami sąsiednich gmin, uważam że jest bardzo dobra, stanowi przecież ważny element polityki samorządowej. Trudno wyobrazić sobie aktywność małej gminy - takiej jak nasza, która pomijałaby fakt istnienia innych samorządów. Żeby zrealizować podstawowy cel jakim jest zaspokajanie konkretnych potrzeb naszych mieszkańców musimy ze sobą współpracować, pomimo że działamy od siebie niezależnie i obowiązuje nas ścisły rozdział kompetencji- mam tu na myśli powiat.

Czego pani zdaniem gmina Pozezdrze potrzebuje najbardziej?
— Podmiotów prowadzących działalność gospodarczą - które gwarantują rozwój gospodarczy gminy, przyrost środków i możliwości, które mogłyby pozwolić zarówno władzom gminy jak i mieszkańcom, lepiej zaspokoić większą liczbę potrzeb na wyższym poziomie. Po drugie – dobrze wyposażonej szkoły z dostępem do odpowiedniej infrastruktury. Szkołę w gminie mamy tylko jedną, i musimy o nią zadbać. Po trzecie – nowe samochody strażackie dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Po czwarte – plaża z prawdziwego zdarzenia nad jeziorem Pozezdrzańskim, z wszelkimi mediami jak prąd, woda, kanalizacja. Po piąte – poprawa warunków lokalowych Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki.
(Daniel Podolak)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages