Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Ze Święcajt na Balaton

2017-08-19 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-17 13:13:34)

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum prywatne

Od 6 do 15 sierpnia na Święcajtach można było zaobserwować jednoosobowe łódki z biało-czerwonymi barwami na żaglu. Byli to zawodnicy Młodzieżowej Reprezentacji Polski w klasie Finn, przygotowujący się do mistrzostw świata, które już wkrótce odbędą się na Balatonie – największym węgierskim jeziorze.

Zawodnicy korzystali z gościnności ośrodka Piękny Brzeg, gdzie mieli bazę sprzętową na okres zgrupowania. Wśród uczestników był także wychowanek Węgorzewskiego Towarzystwa Regatowego, Sebastian Kalafarski, który był pomysłodawcą miejsca zgrupowania.
— Podczas opracowywania przez naszego trenera tegorocznych planów zgrupowań treningowych zaproponowałem zgrupowanie w Węgorzewie, argumentując tym, że Mistrzostwa Świata odbędą się na Balatonie, który podobne jak nasze jeziora, jest bardzo wymagającym akwenem — mówi Sebastian Kalafarski. — Warunki występujące na naszych jeziorach sprawiły, że mogliśmy bardziej udoskonalić swój styl pływania oraz przyzwyczaić się do kręcącego wiatru.

Dzięki staraniom działaczy Węgorzewskiego Towarzystwa Regatowego zawodnicy mieli doskonałe warunki do trenowania na wodzie jak i na lądzie. Na zgrupowanie do Węgorzewa przyjechali młodzieżowi reprezentanci Polski klasy Finn: Oskar Adamiak z Łeby, Krzysztof Stromski z Rewy oraz senior Mikołaj Lahn z Charzykowy. Od pierwszego dnia zawodnicy intensywnie wykorzystywali dobre warunki pogodowe – rano trening kondycyjny, następnie właściwy trening na wodzie.
— Około godziny 7.30 zaczynaliśmy dzień porannym treningiem wytrzymałościowym — wyjaśnia Sebastian. — Objazd rowerem jeziora Święcajty i Mamry zajmował nam około 2 godzin. Po porannym treningu na lądzie, około godziny 11.00-12.00 jechaliśmy do ośrodka Piękny Brzeg, aby przygotować łódki do zejścia na wodę. Trening na wodzie trwał od 3-4 godzin. Ćwiczyliśmy krótkie wyścigi oraz ulepszaliśmy swoją technikę pływania. Po powrocie, w Tawernie na ośrodku czekały na nas smakowite obiady, za które chcemy podziękować panu Markowi Lipskiemu.

Zawodnicy zgodnie przyznali, że Węgorzewo jest doskonałym miejscem do przygotowania się na tegoroczne Mistrzostwa Świata oraz świetnym miejscem, w którym można złapać chwilę wytchnienia. Po ciężkich treningach z wielką przyjemnością korzystali z uroków Mazur.
— Nasz poobiedni odpoczynek polegał na aktywnym korzystaniu ze sprzętów wodnych, takich jak, narty wodne, wake, oraz skuter wodny, które udostępnił nam Jakub Kurpiewski, właściciel firmy Wake Up Mazury — mówi węgorzewianin. — Wieczór to kolejny trening, ale już na sali ćwiczeń siłowych. I tak właściwie kończył się nasz dzień. Wszyscy zawodnicy z Kadry Narodowej Finn byli bardzo zadowoleni z tej formy trenowania w Węgorzewie.

W środę, 16 sierpnia reprezentanci Polski wyruszyli na Węgry, by sprawdzić swoje umiejętności i zawalczyć o jak najlepsze wyniki. Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 20-27 sierpnia. Mamy nadzieję, że pobyt i treningi w Węgorzewie zaowocują dobrymi rezultatami i oczywiście gorąco kibicujemy Sebastianowi.
(mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages