Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Obchody Święta Wojska Polskiego w Węgorzewie

2017-08-16 10:48:26 (ost. akt: 2017-08-16 12:42:26)

Autor zdjęcia: st. chor. Sebastian Erbetowski.

Święto Wojska Polskiego to najważniejsze Święto dla każdego żołnierza, to czas refleksji i podsumowań tego co było i spojrzenie na wyzwania jakie stoją przed żołnierzami. W Węgorzewie tegoroczne obchody ropoczeły się już 14 sierpnia.

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego węgorzewscy artylerzyści rozpoczęli 14 sierpnia rano od zapalenia symbolicznych zniczy na grobach żołnierzy-weteranów II wojny światowej poległych podczas rozminowania Węgorzewa oraz na grobie st. kpr Marcina Rutkowskiego poległego na misji w Iraku. Kolejnym elementem był uroczysty apel z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 97. Rocznicy Bitwy Warszawskiej, w której oprócz stanu osobowego 11. MPA, uczestniczyli byli dowódcy jednostki, przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych powiatu oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich. W swoim przemówieniu Dowódca 11 Pułku Artylerii przypomniał o wydarzeniach sprzed 97 lat oraz podkreślił ich szczególne znaczenie.

Uwieńczeniem obchodów „święta żołnierzy” w garnizonie, była w dniu 15 sierpnia uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, którą w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego odprawił ks. dziekan Klemens Litwin. Msza Święta odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych oraz wojskowej asysty honorowej wystawionej przez 3. dywizjon artylerii rakietowej pod dowództwem por. Leszka Wereszczyńskiego.
(kpt. Rafał Ługiewicz)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages