Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Ruszył nowy okres świadczeniowy Programu "Rodzina 500 plus"

2017-08-12 12:07:10 (ost. akt: 2017-08-12 12:17:35)

Autor zdjęcia: wt

W kwietniu minął rok od uruchomienia programu "Rodzina 500 plus". Wraz z 1 sierpnia do urzędów napłynęła kolejna, fala wniosków o przyznanie świadczenia. W ciągu ubiegłego tygodnia, do MGOPS-u w Węgorzewie wpłynęły 134 wnioski.

Od 1 sierpnia tego roku Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węgorzewie w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego rozpoczał przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na okres świadczeniowy 2017/2018. Każdy okres świadczeniowy będzie trwał 12 miesięcy, tylko obecny jest dłuższy ponieważ rozpoczął się 1 kwietnia 2016 roku, a zakończy się 30 września 2017 roku. Każdy kolejny, będzie rozpoczynał się 1 października danego roku kalendarzowego i kończył się 30 września roku następnego. Rządowy program "Rodzina 500 plus" to świadczenie, które przysługuje rodzicom na każde drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Finansowe wsparcie ma służyć częściowemu pokryciu wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim oraz zaspokojeniem jego potrzeb życiowych.
Cały artykuł przeczytasz w najnowszym wydaniu WT.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages