Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

II Otwarte Mistrzostwa 16. PDZ w Wędkarstwie Spławikowym

2017-08-10 10:14:14 (ost. akt: 2017-08-10 11:52:28)

Autor zdjęcia: Archiwum 11. MPA

W dniach 9-10 września nad Kanałem Mazurskim odbędą się II Otwarte Mistrzostwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Wędkarstwie Spławikowym. Organizatorem zawodów jest 11. Mazurski Pułk Artylerii im. Gen. J. Bema w Węgorzewie.

Tradycje tego typu zawodów w środowisku węgorzewskich artylerzystów mają już
długą historię. W latach 1999-2008 ówczesna 1. MBA była organizatorem dziesięciu edycji Mistrzostw WP w Wędkarstwie Spławikowym. Do tego też doliczyć należy kilka edycji zawodów podlodowych, również rangi Mistrzostw WP. Od pierwszej edycji tym zawodom towarzyszyła redakcja Wędkarskiego Świata. Po latach przerwy w 2016 roku wojskowi wędkarze ponownie stanęli na łowisku przy Kanale Mazurskim. Na starcie staną zawodnicy i zawodniczki z jednostek dywizyjnych, jednak zawody otwarte są dla wojskowych z całej Polski. Tytuły bronić będzie Sławomir Matelski z OSPWL Wędrzyn. Przypomnijmy też, że wojskowy rekord łowiska (w 2007 r.
15,950 kg) należy do Jacka Surowca z Jednostki Wojskowej z Chełmna. Już dziś wiadomo, że padnie rekord frekwencji, ale zgłoszenia przyjmowane będa do końca sierpnia. (źródło: Klub 11. MPA)

Zapisy przyjmowane będa w Klubie 11. MPA w Węgorzewie, działającym przy ul. Bema 7, 11-601 Węgorzewo. Telefon: 87 429 51 16


Ubiegłoroczni zwycięzcy:
Klasyfikacja indywidualna:
I. Matelski Sławomir – OSPWL Wędrzyn
II. Kantarek Ireneusz – Klub Wojskowy Sieradz
III. Kowalczyk Aleksander – Klub Wojskowy Sieradz
IV. Skonieczny Łukasz – 17 WBZ Wędrzyn
V. Surowiec Jacek – Chełmno
VI. Chmiel Kamil – 11. MPA Węgorzewo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages