środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Sportowa rywalizacja w przyjacielskiej atmosferze

2017-08-04 12:03:34 (ost. akt: 2017-08-04 10:02:01)

W sobotę 29 lipca na kortach przy Szkole podstawowej nr 2 w Węgorzewie odbył się już po raz siódmy Nocny Turniej o Puchar Sympatyków Tenisa Ziemnego w grze podwójnej. Pierwsze miejsce zajęli Paweł Kuna i Paweł Wincławski.

Organizacją turnieju przy wsparciu i pomocy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie zajęli się Przemysław Faj oraz Tomasz Mróz. Po raz pierwszy na taką skalę turniej stał się międzypokoleniowym spotkaniem pasjonatów tenisa ziemnego. Wśród ośmiu rywalizujących par znalazł się zespół 70-cio letniego Tadeusza Frajfelda w towarzystwie czternastolatka Wojtka Górniaka, para z Pozezdrza, kolega Henryk Bystrzycki z piętnastoletnim Szymonem Krasowskim czy z trochę ponad trzydziestoletnią różnicą wieku para Zbigniew Wacławski, Karol Maciejewski, oraz panowie Witold i Michał Siemaszko, ojciec z synem.

Rywalizowano w dwóch grupach systemem każdy z każdym, wyłaniając półfinalistów. Pierwszy półfinał pomiędzy parą Paweł Kuna z Pawłem Wincławskim kontra Przemysław Faj i Tomasz Mróz zakończył się wynikiem 9:4. W drugim półfinale para Tadeusz Frajfeld, Wojtek Górniak pokonała 9:1 parę Rafał Buczek, Robert Pietrzak. Pierwsze miejsce w turnieju zajęli Paweł Kuna i Paweł Wincławski pokonując 9:3 parę Tadeusz Frajfeld, Wojtek Górniak, którzy uplasowali się na drugim miejscu. Mecz o miejsce trzecie wygrali Przemek Faj z Tomaszem Mrozem pokonując 9:6 Rafała Buczka i Roberta Pietrzaka, którzy tym samym zajęli najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce czwarte.

Rozegrane zostały też spotkania o pozostałe miejsca. Piąte miejsce wywalczyli Zbigniew Wacławski i Karol Maciejewski pokonując 6:3 Witolda i Michała Siemaszko plasujących się na miejscu szóstym. Siódme miejsce przypadło parze Zbigniew Drozd, Mirosław Wiejak po zwycięstwie 6:3 nad zawodnikami z Pozezdrza, Henrykiem Bystrzyckim i Szymonem Krasowskim. Zawody przebiegały w przyjacielskiej atmosferze. Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział i grę fair, oraz kierują podziękowania do OSiR-u w Węgorzewie za umożliwienie przeprowadzenia zawodów.
(Zbigniew Wacławski)

Klasyfikacja końcowa:
I – Paweł Kuna, Paweł Wincławski
II – Tadeusz Frajfeld, Wojtek Górniak
III – Przemysław Faj, Tomasz Mróz
IV – Rafał Buczek, Robert Pietrzak
V - Zbigniew Wacławski, Karol Maciejewski
VI – Witold Siemaszko, Michał Siemaszko
VII – Zbigniew Drozd, Mirosław Wiejak
VIII – Henryk Bystrzycki, Szymon Krasowski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages