Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Dzień Budzewa czyli wspólne świętowanie

2017-07-29 10:21:26 (ost. akt: 2017-07-29 10:26:09)

Ostatnią niedzielę mieszkańcy Budzewa, ich goście i przyjaciele spędzili na wspólnym świętowaniu.

Przy świetlicy odbył się festyn, podczas którego wystąpiły zaproszone zespoły: Rominczanie z Dubeninek, Sapiniacy z Kruklanek, Bąki z naszej łąki - Ołownik, a także zespoły GOK Budry - Absolwent, Kochane Bachorki i "gospodynie" - Budzewiaki. W ramach Dnia Budzewa odbył się Konkurs Kulinarny "Kasza na 100 sposobów", w którym Komisja wyłoniła zwycięzców: 3. miejsce - Maria Kupibida, 2. miejsce - Jagoda Adamczuk, 1. miejsce - Czesława Ochnio za wyśmienity i niepowtarzalny chlebek.

Przybyli goście mogli się częstować przygotowanymi przez organizatorów przysmakami, czy też samodzielnie upiec kiełbaski na ognisku. Zainteresowani służbami mundurowymi mogli zaspokoić swoją ciekawość, oglądając pojazdy i rozmawiając z obecnymi pracownikami Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej. Miłym elementem festynu były zabawy i konkursy rekreacyjne, angażujące nie tylko uczestników, ale i publiczność, przeprowadzone w ramach projektu "Artystyczna strefa ognia" - Działaj Lokalnie X. Szczególne emocje wzbudziło przeciąganie liny - mieszkańcy Budzewa kontra strażacy.

Po zmroku wystąpiła nowopowstała grupa Ideal Led (Ołownik), rozświetlając malownicze, budzewskie okolice.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym osobom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Budrach, sponsorom oraz przyjaciołom, dzięki którym po raz kolejny odbyło się tak wspaniałe święto Budzewa.
(Strefania Wójcik, dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages