Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Trzy pytania do radnego Mariusza Fatygi

2017-07-22 14:32:37 (ost. akt: 2017-07-22 14:50:22)

Autor zdjęcia: Archiwum Prywatne

Plebiscyt TAK CZY NIE DLA WŁADZY trwa dalej. Zachęcamy Was do oceniania naszej władzy przez cały rok. W tym tygodniu trzy pytania zadaliśmy kolejnemu radnemu, Mariuszowi Fatydze.

[question] Z jakich własnych pomysłów jest pan najbardziej zadowolony jako radny powiatowy?[/question]
— Jako Rada podejmujemy decyzje o wszystkich najważniejszych kierunkach rozwoju powiatu, w tym o kluczowych działaniach inwestycyjnych. Za jedne z najważniejszych tego typu działań uważam te, które zbliżają nas do rozpoczęcia budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Zawodowych. W ubiegłym roku Rada Powiatu Węgorzewskiego podjęła również decyzję o utworzeniu herbu powiatu i zaplanowała na ten cel środki w budżecie na 2017 rok. Obecnie jesteśmy jedynym powiatem w województwie nie posiadającym herbu i wierzę, że w tym roku, czyli po 15 latach istnienia naszego powiatu, doczekamy się swojego herbu. Wyjaśnię tylko, że decyzję o utworzeniu herbu powiatu podjęła cała Rada jednogłośnie, więc tego pomysłu nie mogę przypisać swojej osobie. Faktem jest jednak, że decyzja ta podjęta została jako efekt rozpoczętej wówczas przeze mnie dyskusji dotyczącej moich odczuć w zakresie małej efektywności, a wręcz ułomności działań promocyjnych, które prowadzi powiat węgorzewski.

[question]Czego według pana w Węgorzewie brakuje najbardziej?[/question]
— Z pewnością brakuje zakładów pracy, w których mieszkańcy mogliby znaleźć zatrudnienie. Sytuacja ta w dużej mierze wynika ze specyfiki naszego obszaru, dużej odległości do większych ośrodków miejskich i słabo rozwiniętych możliwości komunikacyjnych. Widzę jednak światełko w tunelu. Wierzę, że inwestycje poprawiające wizerunek naszego powiatu i miasta oraz nowo utworzona specjalna strefa ekonomiczna zachęcą do lokowania kapitału w Węgorzewie i, co za tym idzie, przyniosą miejsca pracy.

[question]Na czym dokładnie polegają obecne działania starostwa na terenie naszego powiatu?[/question]
— Zabrakłoby stron tygodnika węgorzewskiego, abym mógł dokładnie opisać obecne działania starostwa i powiatu. Skupię się więc na jednym, aczkolwiek znaczącym działaniu, które dotyczy własności ulic z terenu Węgorzewa. W ubiegłym roku Rada Powiatu oraz Rada Miejska zawarły porozumienie, którego jednym z efektów będzie uporządkowanie własności ulic z terenu Węgorzewa. Do tej pory ciężko było się zorientować, która ulica z terenu Węgorzewa należy do miasta, a która do powiatu. Przeplatanka ulic powiatowych z miejskimi rodziła wiele uciążliwości, w tym również dla mieszkańców Węgorzewa, którzy np. interweniowali w sprawie dotyczącej konkretnej ulicy w jednym z tych urzędów, a byli odsyłani do drugiego. W przyszłym roku takie uciążliwości mieszkańców Węgorzewa znikną, gdyż zrealizowany zostanie ostatni (trzeci) etap przekazywania miastu ulic powiatowych. Pozwolę sobie wykorzystać okazję i w tym miejscu, jako radny powiatowy oraz członek Zarządu Powiatu serdecznie podziękować burmistrzowi Węgorzewa Krzysztofowi Piwowarczykowi i całej Radzie Miejskiej za tak dobrą i owocną współpracę, która w obecnej kadencji obejmuje swym zakresem naprawdę wiele działań mających wpływ na poprawę jakości życia naszych mieszkańców.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obserwator #2307322 | 89.229.*.* 14 sie 2017 10:58

  ...Z jakich( własnych )pomysłów jest pan najbardziej zadowolony jako radny powiatowy?... ...herb,boisko. ..ooo rzeczywiście własne. Kto to jest ?? Radny...a odpowiedzi na pytanie nie potrafi skonstruować. ..ale wstyd. Lans na wiosce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. DO wegorzewianina #2294699 | 83.17.*.* 25 lip 2017 11:07

  podobnie jak z mleczarnią nowe miejsca pracy, no cóż tacy radni i takie prace tworzą się, zastanawiam się niby jak się mają tworzyć? to już jest czy będzie? pytanie kiedy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. węgorzewianin #2294096 | 83.17.*.* 24 lip 2017 13:27

  RADOSĆ, CZUJE RADOŚĆ jak w tej reklamie tv na dużym ekranie mojego kolorowego telewizoru koloru koralowego, to będzie jak ze szpitalem odnośnie jak z tą pracą, że tak zapytam to czuje radość od razu lepiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mazur #2294026 | 83.17.*.* 24 lip 2017 12:30

   Radość!!! będą nowe miejsca pracy i cyrk hura!!!! ludzie co wy kończyliście za szkoły? ja jako mieszkaniec jak na to patrze to załamka kim są ci ludzie? co siedzą w radzie miasta? i z jakiego cyrku pochodzą? powiem ci tak gdybys był w Londynie człowieku pokazłbym ci jakie jest życie, przez taki okres nic nie widziałem, aby tworzyły się nowe miejsca pracy szpital zwolnienia jest waszą zasługą, to tak zgodze się, gdzie trzeba dojeżdżać typowy cyrk z m a ł p . m i taka jest moja opinia o tych co zasiadają w radzie czy jakoś tam...itd.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Panie Radny... #2292645 | 89.229.*.* 22 lip 2017 16:48

    ... nie jesteśmy chyba w temacie. Miejsca pracy są - brakuje wykwalifikowanych ludzi do pracy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages