Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Wspaniała zabawa w Ołowniku, do zobaczenia za rok!

2017-07-22 10:10:22 (ost. akt: 2017-07-22 10:14:18)

W Ołowniku miał miejsce wyjątkowy Festyn Rodzinny, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Budrach i mieszkańców Ołownika. Impreza zaowocowała wrzawą, śmiechem, mnóstwem konkursów i wspaniałą zabawą.

Podczas festiwalu, mogliśmy obejrzeć na scenie wystawę prac plastycznych z konkursu "Uzależnieniom mówimy - Nie!" Tuż obok usytuowano namiot z kolorowankami i miejscem do malowania buzi, a także z ulotkami profilaktycznymi.
— Wspaniały zapach zachęcał do odwiedzin kolejnego stoiska — mówi Iwona Urbanowicz, współorganizator festynu. — Tutaj można było skosztować pyszne ciasto, gołąbki, mielone, bigos i grochówkę przygotowane przez niezawodne gospodynie z Ołownika.
Festyn rozpoczęli Daniel Lichota, Martyna Lichota i kierownik świetlicy Iwona Urbanowicz, którzy przywitali przybyłych gości.
— Następnie na scenie ujrzeliśmy barwne postacie z kółka teatralnego, które przeniosły publiczność w krainę baśni Andresena — relacjonuje pani Iwona. — Tuż po bajce „Calineczka” ogłoszono wyniki konkursu plastycznego i konkursu na hasło profilaktyczne.

Zgłoszone prace oceniły panie Barbara Tomaszewska – kierownik Gminnej Biblioteki, Jagoda Adamczuk i przewodnicząca Jury Janina Kowalewska, która wręczyła dzieciom nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach.
Tuż po wynikach konkursu na scenie wystąpili pierwsi zaproszeni artyści czyli zespół Budzewiaki.

— Później czterech tatusiów wraz z córkami mieli okazję uczestniczyć w konkursie na golenie taty — mówi Iwona Urbanowicz. — W tej konkurencji najlepszą okazała się być Kasia Kicka z Ołownika, która wygrała dla taty golarkę akumulatorową. Przerwy między występami artystycznymi dzieci i zespołów dorosłych okraszały kolejne konkursy - w ubijaniu piany z białek najlepszy był Filip Niewiadomski z Więcek, który wygrał mikser. Nagrody pocieszenia we wszystkich konkurencjach dla dzieci i rodziców zakupiono dzięki pomocy pana Adama Babiarza.
Resztę artykułu przeczytasz w najnowszym wydaniu WT.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages