Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Brakuje Ci motywacji? Przeczytaj!

2017-07-14 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-14 13:20:33)

Autor zdjęcia: Piotr Tymcio

Wszyscy potrzebujemy motywacji, ale nie wszyscy wiemy skąd ją czerpać. W walce o najlepszą wersję siebie, wsparcie profesjonalisty jest bezcenne. Chcielibyście zacząć, ale nie wiecie jak? Martwicie się, że nie podołacie kolejnej próbie? Zobaczcie, co radzi nasza ekspertka od zdrowego żywienia – dietetyk Angelika Kowalewska.

1. Zwizualizuj swój sukces
Masz 30 kg nadwagi. Czas, który upłynie zanim osiągniesz swoją wymarzoną masę ciała, to odległość przynajmniej pół roku. Aby nie złamać się w trakcie stosowania diety, pomyśl, co czeka Cię za te pół roku, jak będziesz trzymać się wyznaczonych reguł. Pomyśl jak wtedy cudownie będziesz się czuć, gdy inni będą Cię podziwiać, będziesz mógł założyć ubrania o kilka rozmiarów mniejsze. W przypadku dość znacznej otyłości każdy kilogram mniej, to droga bliższa do profilaktyki chorób lub do poprawy zdrowia. Pamiętaj, że im częściej będziesz odpuszczał, tym czas zrzucenia masy ciała będzie dłuższy.

2. Znajdź pasje
Kiedy ustalisz cel i sens swojego odchudzania, pomóż głowie nie myśleć o dodatkowych przekąskach. Nie myśl ciągle o jedzeniu, to tylko Cię rozdrażnia i zachęca do złamania wyznaczonych reguł, których postanowiłeś przestrzegać. Spróbuj odnaleźć w sobie jakieś zamiłowania, pasje, na które będziesz poświęcać sporo wolnego czasu i które odciągną Cię od myśli przekąszenia czegoś słodkiego. Najlepiej poszukać hobby daleko od kuchni - dużo przebywać poza domem, a w domu zajmować czymś ręce. Efekty takiej pasji przynoszą dużo radości i zadowolenia. Podobnie jest z innymi kwestiami, jeśli nie chcesz o czymś myśleć, zajmij myśli ;)

3. Ucz się
Szukaj informacji, w jaki sposób utrzymywać swoją siłę motywacji. Czytaj, jak radzić sobie z trudnościami, jak zachowywać się w chwilach zwątpienia, co robić, gdy przychodzą trudne chwile.

4. Szukaj wsparcia u innych
Niektórym może wydawać się to niezbyt mądrym sposobem. Jednak moc, jaka tkwi w drugim człowieku, jego dobre słowo i zachęta, aby iść dalej i nie przejmować się porażkami jest ogromna, daje siłę i chęć do dalszej walki. Masz problem ze zmotywowaniem się? Odezwij się, chętnie pomogę! KONTAKT

5. Zacznij od małych zmian
Jeśli Twoje nawyki żywieniowe wymagają wielu radykalnych zmian, to nie wprowadzaj ich wszystkich naraz, bo tylko się zniechęcisz pierwszymi restrykcjami. Wszelkie modyfikacje swojego obecnego jadłospisu wprowadzaj powoli. Najpierw np. spróbuj spożywać posiłki o stałych porach, postaraj się zwiększyć ich ilość, jeśli jesz 1 lub 2 posiłki dziennie. Potem zauważysz, że przy takiej poprawie swojego jadłospisu rzadziej masz ochotę na słodycze, wtedy zacznij stopniowo je eliminować z diety. Następnie skup się na właściwym doborze produktów. Jadaj ciemne pieczywo zamiast jasnego, pij więcej wody zamiast słodkich napojów, jedz warzywa, owoce, zamieniaj tłuste mięso na jego chude odmiany.

6. Nagradzaj się za osiągane rezultaty
Pamiętaj, aby nagrodą nie była czekolada czy inna przekąska. Nie jesteś pieskiem, nie nagradzaj się jedzeniem! Nagrodą niech będzie długa kąpiel w przyjemnej woni olejków, wizyta u kosmetyczki, dobry sen itp.

7. Utwierdzaj się w przekonaniu, że warto
Sporządź listę przymiotników, którą opisują Twoje pozytywne strony charakteru, wyglądu, samopoczucia. Codziennie czytaj je koniecznie na głos. Pamiętaj jesteś najlepszą wersją siebie!

8. Pokochaj nowy styl życia i żywienia
Zmiana nawyków żywieniowych często kojarzy się ze zmianami niemożliwymi do wprowadzenia ich w życie. Dobór zdrowych produktów nie zawsze musi się kończyć niesmacznym jedzeniem. Jest wiele zalecanych produktów, które rzadko spożywasz, a są one smaczne i chętnie byś po nie sięgnął, gdybyś kiedykolwiek je spróbował, np.: płatki, orzechy, otręby z owocami suszonymi, jogurty, maślanki, pieczywo razowe z owocami suszonymi, pieczywo razowe z ziarnami itp.

9. Znajdź kogoś, kto też się odchudza
Warto znaleźć koleżankę lub kolegę, który ma podobny problem do Ciebie i też musi się odchudzać. Wspierajcie się i dzielcie się swoimi porażkami i sukcesami. Razem łatwiej przebrnąć przez problemy, tym bardziej jeśli Twoi najbliżsi nie rozumieją po co chcesz pozbyć się nadwagi, co więcej nie wierzą w powodzenie i Twój sukces. Au... rodzina do naprostowania!

10. Wypisz powody, dla których rozpocząłeś odchudzanie
Może to być każdy powód, np: aby lepiej się czuć, by być zdrowszym, by poprawić wygląd, by mieć więcej energii.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages