Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Rodzicu, złóż nowy wniosek o 500+

2017-07-14 10:39:05 (ost. akt: 2017-07-14 12:45:13)

Autor zdjęcia: wt

500 złotych na dziecko wspomogło domowy budżet wielu rodzin. 1 kwietnia minął rok od uruchomienia programu "Rodzina 500 plus". Za chwilę do urzędów napłynie kolejna fala wniosków o przyznanie świadczenia. Nie czekajmy do ostatniej chwili, ponieważ kolejne pieniądze możemy otrzymać z opóźnieniem.

Świadczenie wychowawcze jest wsparciem, które ma służyć częściowemu pokryciu wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim oraz zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Prawo do świadczenia wychowawczego ma charakter okresowy, co oznacza, że wymaga cyklicznego składania wniosków o jego przyznanie. Każdy okres świadczeniowy będzie trwał 12 miesięcy, tylko ten obecny jest wyjątkowo dłuższy ponieważ rozpoczął się od 1 kwietnia 2016 roku, a zakończy się 30 września 2017 roku. Natomiast każdy kolejny będzie rozpoczynał się od 1 października danego roku kalendarzowego i kończył się 30 września roku następnego.

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres świadczeniowy przyjmowane będą od dnia 1 sierpnia bieżącego roku.
— W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata tego świadczenia przysługująca za miesiąc październik nastąpi do dnia 31 października.
— mówi Ewa Wysocka, pracownik działu świadczeń wychowawczych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie. — W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 września do 31 października ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik nastąpi do dnia 30 listopada.
Cały artykuł przeczytasz w najnowszym wydaniu WT.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages