Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Kult, Organek, Farben Lehre, Luxtorpeda na węgorzewskiej scenie

2017-07-08 02:32:20 (ost. akt: 2017-07-08 19:04:43)

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Za nami pierwszy dzień Mazury Naturalnie Festiwal. Plac koncertowy znowu zatętnił życiem i rockowym brzmieniem. Po frekwencji i nastrojach widać było, że tegoroczne zespoły przypadły Wam do gustu.

Kult, Farben Lehre, Organek, Luxtorpeda, to zespoły, które w piątek (7 lipca) zebrały pod sceną największą publiczność. Nie zabrakło też mocnego grania zespołów konkursowych. Chociaż pierwszy dzień Naturalnie Mazury Festiwal już za nami, emocje po koncertach jeszcze nie opadły.

I dobrze, bo czas na kolejną porcję dobrej muzyki. T.Love, Maleo Reggae Rockers, Kasia Kowalska, projekt "Panny Wyklęte", Babylon Raus i kapele konkursowe już dziś na festiwalowej scenie! Do zobaczenia na placu koncertowym.

Tak było wczoraj :)A jutro...
Trzeci i ostatni dzień festiwalu odbędzie się w centrum miasta, na placu Wolności. Jest to dzień dedykowany partnerom festiwalu - Fundacji Dla Transplantacji, Fundacji DKMS i Poltransplantu. Zgodnie z tegorocznym hasłem: "Zostawiam serce na ziemi, zostawiam serce na Mazurach", pracownicy fundacji i węgorzewscy wolontariusze będą prowadzili działania informacyjno-rejestrujące oraz promocyjne.

Jednym z ważniejszych elementów tegorocznej edycji NMF jest także współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej. Jest to nawiązanie do wieloletniej tradycji festiwalu i różnych działań prowadzonych wspólnie z jednostkami organizacyjnymi resortu. Podobnie będzie i w tym roku – przegląd wojskowych zespołów rockowych (z węgorzewskim San Quentin na czele) to integralna część festiwalu. Militarnym akcentem będzie też prezentacja sprzętu wojskowego Wojska Polskiego oraz państw NATO. Przewidywany jest pokaz sprzętu m.in. armii USA z grupy stacjonującej w Orzyszu. Do tego oczywiście obowiązkowa degustacja wojskowej grochówki.

To wszystko pod sceną na placu Wolności, a na scenie: Kangalep Vicki Blows – jako jeden z laureatów 2016, Moleskin – sosnowiecka grupa grająca groove metal, HLA i na zakończenie festiwalu Kuśka Brothers. Nie zabraknie tez miejsca dla tegorocznych laureatów. Start godzina 17.00.
(mk)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages