Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

WCK w nowej odsłonie

2017-07-07 15:06:43 (ost. akt: 2017-07-07 15:10:31)

Według planów opartych na konsultacjach pracowników WCK i autorów projektu, nowy budynek Węgorzewskiego Centrum Kultury ma być wyposażony m.in. w salę baletową, kawiarnię Jazz Club czy salę fortepianu i instrumentów dętych.

W tym roku powstała dokumentacja na temat zagospodarowania i zmodernizowania nowego miejsca dla Węgorzewskiego Centrum Kultury. Od czerwca wiadomo już jak wyglądają plany zagospodarowania budynku przy ul. Pionierów 15. Budynek, który znajduje się w archeologicznej strefie prawnej ochrony konserwatorskiej o powierzchni 220 m kwadratowych, zostanie rozbudowany do 1278 metrów kwadratowych powierzchni zabudowy po modernizacji. Autorem projektu jest firma Chiliart z Giżycka.

Na danym etapie nie wiadomo, kiedy dojdzie do rozpoczęcia prac nad budową nowego WCK. Gmina stara się o dofinansowanie z programu transgranicznego Polska-Rosja. Ze wstępnych informacji wiemy, że z programu tego gmina może uzyskać do ok. 5 mln dofinansowania. Koszt rozbudowy i modernizacji wg kosztorysów inwestorskich poszczególnych branż to kwota na poziomie kilkunastu mln złotych.
Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym wydaniu WT.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages