Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wystawa poświęcona Józefowi Krupskiemu

2017-07-02 10:47:43 (ost. akt: 2017-07-02 10:52:08)

21 czerwca przypada 100-lecie urodzin Józefa Krupskiego. Inicjatywa zorganizowania z tej okazji wystawy wyszła od wnuka pana Józefa, Piotra Krupskiego, który również jest cymbalistą. Na wystawie będzie można zapoznać się z biografią artysty, ale również z samym instrumentem od strony technicznej i muzycznej. Każdy uczestnik będzie mógł coś na nich zagrać.

Podczas wystawy będziemy mogli poznać drzewo genealogiczne artysty, w którego rodzinie było aż czterech cymbalistów. Ekspozycja będzie posiadała warstwę muzyczną, przez co będzie można usłyszeć cymbały i samemu na nich zagrać oraz usłyszeć jak wydobywa się dźwięk z tego instrumentu. Wernisaż, który odbędzie się 7 lipca (piątek) o godz. 12.00 w Muzeum Kultury Ludowej, będzie wzbogacony o dodatkowe atrakcje w postaci filmu o Józefie Krupskim przygotowanym przez wnuka. Ponadto odbędzie się koncert cymbalisty Piotra Krupskiego oraz występ reaktywowanego po 19 latach węgorzewskiego zespołu, w którym grał niegdyś jeden z wnuków nieżyjącego cymbalisty.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages