Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Integracja w sportowym duchu

2017-06-30 09:45:13 (ost. akt: 2017-06-30 09:47:40)

W tym roku miał miejsce jubileusz piętnastolecia powiatów. Spotkanie integracyjne w ramach, którego odbyła się 12 i 13 czerwca I Spartakiada. Uczestnikami sportowej imprezy była młodzież i dorośli przedstawiciele tych powiatów. (po ok. 30 osób z każdego powiatu).

Delegacje przybyły do Węgorzewa 11 czerwca i wyjechały trzy dni później w radosnych nastrojach, pełni wrażeń z doznań sportowych i rekreacyjnych, które wszyscy przeżyli. W tegorocznej spartakiadzie wzięło udział ok.170 osób w tym przedstawiciele pięciu powiatów brzezińskiego, gołdapskiego, łobeskiego, sztumskiego i węgorzewskiego.

Integracja poprzez sport
Pierwszy dzień Spartakiady miał charakter sportowo-integracyjny, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych przez cały dzień walczyła o mistrzostwo powiatów w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, natomiast osoby dorosłe uczestniczyły w spływie kajakowym rzeką Sapiną. Pierwszego dnia rywalizacja sportowa w siatkówce zakończona została zwycięstwem chłopaków z Węgorzewa i drugim miejscem naszych dziewcząt. W czołówce znalazł się również Łobez i Brzeziny.Uroczyste podsumowanie tego dnia odbyło się w Węgorzewskim Centrum Kultury. Zespół Small Band – jazz tradycyjny, pod dyrekcją Mirosława Błudnia i Mirosława Gostomskiego dał koncert zebranym słuchaczom.

Drugi dzień był okraszony rekreacją i wypoczynkiem w połączeniu z prezentacją atrakcji turystycznych powiatu. Wielkie Jeziora Mazurskie zaprezentowano z pokładu statków Żeglugi Mazurskiej – rejs z Giżycka do Sztynortu oraz ognisko integracyjne. Następnie przyszedł czas na Śluzę Górna Leśniewo, zjazdy na tyrolce, paint ball , przejazdy samochodami terenowymi, budowanie wieży ze skrzynek oraz strzelanie z wiatrówki, które były oblegane zwłaszcza przez młodszych uczestników. Zakończeniem dnia dla młodzieży miała też być wycieczka rowerowa, ale z uwagi na deszcz niestety ta atrakcja nie doszła do skutku.
Resztę artykułu przeczytasz w najnowszym wydaniu WT.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages