Vęgoria wygrywa z ekipą Czarni Olecko

2017-06-25 16:59:58(ost. akt: 2017-06-25 17:15:59)

Autor zdjęcia: Archiwum Klubu

Vęgoria zwyciężyła w zaciętym boju z zaprzyjaźnioną ekipą Czarnych Olecko. Dzięki wygranej węgorzewianie zapewnili sobie utrzymanie w klasie okręgowej.
Doskonała końcówka meczu w Olecku dała piłkarzom całkowitą pewność wystąpienia w tej samej klasie rozgrywkowej w sezonie 2017/2018. Początek pierwszej połowy nie był dla naszych piłkarzy łatwy. Po akcji prawą stroną boiska, świetnym dośrodkowaniu i jeszcze lepszym wykończeniu akcji Czarni objęli prowadzenie. Z minuty na minutę, walka była coraz bardziej wyrównana, aż w końcu piłkarze Vęgorii przejęli inicjatywę i w 19 minucie Szymon Krupa zdobył wyrównującą bramkę. Do przerwy trwała zacięta walka, jednak żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Druga połowa to niemal lustrzane odbicie pierwszej.

Węgorzewianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 55 minucie Daniel Maliszewski przejmuje piłkę na 20 metrze i pędzi sam na sam z bramkarzem, który nie mając wyjścia fauluje Malinę. Rzut karny na bramkę zamienił ostatnio etatowy egzekutor Paweł Brandt. Po utracie gola, Czarni ruszyli do odrabiania strat co udaje im się w 70 minucie kiedy to niemal weszli z piłką do bramki. I jak w pierwszej części, gra się wyrównała. Obie drużyny grały zachowawczo, jednak w 87 minucie 3 punkty drużynie Vęgorii dał Marek Duda. Daniel Maliszewski podaje do Rafała Raińskiego ustawionego na 8 metrze, a ten przytomnie zgrywa do Marka Dudy, który głową strzela bramkę.