Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Zielona Szkoła nad Bałtykiem

2017-06-16 18:21:24 (ost. akt: 2017-06-16 18:24:03)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Wegorzewie

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka uczestniczyli w Zielonej Szkole w Kątach Rybackich. Zobaczcie jak bogaty mieli plan zajęć.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Dino Park w Malborku, gdzie poznali gatunki dinozaurów oraz sposoby funkcjonowania i warunki życia w czasach prehistorycznych. Po nauce - zabawa i ćwiczenia sprawnościowe w Parku Linowym. Kolejny dzień to zajęcia edukacyjne w Akwarium Gdyńskim. Najpierw 30-minutowa prezentacja multimedialna pt. „Co żyje w Bałtyku -spacer po plaży”, w trakcie której dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta mogą napotkać na plaży oraz co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku.

Druga część, to praca w laboratorium z wykorzystaniem sprzętu optycznego - lup i binokularów, obserwacja materiału biologicznego w postaci spreparowanych zwierząt bałtyckich, rozpoznawanie bałtyckich gatunków krewetek i małży. W czasie zajęć uczniowie wypełniali przygotowane karty pracy. Na koniec zwiedzali wystawy prezentujące cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego.

Po zajęciach w Akwarium uczestnicy wycieczki obserwowali zwierzęta w ZOO w Gdańsku Oliwie. O ogrodzie i jego mieszkańcach opowiadał dzieciom przewodnik, który był jednocześnie maszynistą Kolejki RETRO. Trzeci dzień to długi spacer linią brzegową Bałtyku - zbieranie muszli i bursztynów, a potem zabawy integracyjne i sportowe: strzelanie z wiatrówki, mecz piłki nożnej, tor przeszkód - a na koniec dyskoteka. Zanim trzecioklasiści wrócili do domu zwiedzali Muzeum Zamku Krzyżackiego w Malborku gdzie poznali pracę mincerza, zasady funkcjonowania zakonu krzyżackiego, tajemnice zbrojowni.

Uczniowie wykazali się dużą dyscypliną i samodzielnością. Po powrocie okazało się, że nauka nie poszła w las. Dzieci zapamiętały wiele wiadomości zdobytych podczas wyjazdu, uwieczniły ciekawe miejsca na zdjęciach i przywiozły pamiątki, które będą im przypominać o wspólnie spędzonym czasie.
Wyjazd dofinansowali: Burmistrz Węgorzewa, Starostwo Powiatowe, Bank Spółdzielczy, Komitet Rodzicielski przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy.
(Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Wegorzewie)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolapodstawowa2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages