Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Krystian Paluch w czołówce super belfrów w regionie

2017-06-12 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-12 14:43:13)
"Świetny nauczyciel i trener z powołania" – tak o Krystianie Paluchu mówią jego uczniowie.

"Świetny nauczyciel i trener z powołania" – tak o Krystianie Paluchu mówią jego uczniowie.

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Grono kandydatów o tytuł Super Belfra 2017 wciąż sie powiększa. Uzasadnienia jakie wysyłacie wraz z kandydaturami są różne, jednak łączy je stały element – sympatia oraz szacunek jakim darzycie swoich super nauczycieli. Doceniacie ich za poświęcenie, nieszablonowe podejście do uczniów, kreatywność i serce jakie wkładają w swoją pracę.

Do końca głosowania pozostało równo 5 dni. 16 czerwca (w piątek) o godzinie 23.59 kończymy nasz plebiscyt. Tylko od Was zależy kto otrzyma tytuł Super Belfra 2017.

Już czas na podsumowanie aktualnych rankingów. W kategorii szkół podstawowych, niemal od początku liderem jest Waldemar Piechocki – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie. Rodzice uczniów chwalą nauczyciela za świetny kontakt z dziećmi.
— Pan Waldemar to bardzo kreatywny i pomysłowy nauczyciel — mówi mama jednego z uczniów. — Realizuje swoje pomysły razem z dziećmi, jest kulturalny, a swoim dobrym humorem zaraża wychowanków, z którymi często żartuje, gra z nimi w piłkę, służy dobrą radą i pomocą. Do każdego ucznia podchodzi indywidualnie. Młodzież go lubi. Dzięki niemu szkoła jest dla dzieci wyjątkowym miejscem, do którego chcą powracać. Pan Waldemar zdecydowanie zasługuje na miano "Super Belfra".

W kategorii szkół ponadpodstawowych, od samego początku pierwsze miejsce należy do Krystiana Palucha – nauczyciela wychowania fizycznego w węgorzewskim gimnazjum. Jak twierdzą uczniowie: to świetny nauczyciel i trener z powołania. Słowa uznania odzwierciedlają aktualne rankingi. Krystian Paluch jest liderem nie tylko na poziomie naszego powiatu, aktualnie znajaduje się on również w ścisłej czołówce w rankingu regionalnym. Dziś do tablicy wezwaliśmy właśnie jego – nauczyciela na szóstkę z plusem.

Zajmuje pan obecnie pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w całym naszym regionie w plebiscycie na Super Belfra 2017. To ogromne wyróżnienie. Jest pan zaskoczony czy raczej mógł się pan tego spodziewać?

Krystian Paluch: — Bardzo się cieszę, to jest miłe zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że to aż tak się rozwinie.

Na czym najbardziej panu zależy w kontakcie z uczniami?
— Na zaufaniu, przyjaźni i na rozumieniu. Kiedy tego brakuje, nie zbuduje się niczego wartościowego, nie osiągnie się sukcesu.

Uczniowie mówią, że na treningach potrafi pan nieźle przycisnąć. To taki ojcowski odruch?
— Powiedziałbym raczej, że jestem ojcem chrzestnym (śmiech). To prawda, jestem wymagający, ale to dlatego, że ciężka praca procentuje. Myślę, że z czasem dzieciaki to doceniają i łatwiej im podążać swoją drogą do celu.

Co sport daje młodemu człowiekowi?
— Przede wszystkim uczy konsekwencji i odpowiedzialności. Od początku wypracowywuję z uczniami wzajemne zaufanie. Wiedzą, że trening to rzecz święta. Nigdy nie olewają zajęć, zawsze mnie uprzedzają o swojej nieobecności. Sport uczy wiary w siebie oraz szacunku do drugiego człowieka. No i przede wszystkim – pokory.

Pokora jest taka ważna?
— Jest najważniejsza! Można być świetnym i się w tym przekonaniu zatracić. Zbytnia pewność siebie też nie jest dobra. Na sukcesy trzeba nieustannie pracować. Nieustannie! Nawet jak jest się najlepszym.

Jest pan dumny ze swoich podopiecznych?
— Jestem z nich bardzo dumny! Zresztą wygrywamy i przegrywamy razem, co zawsze powtarzam swoim zawodnikom. Staram się być z nimi najwięcej jak się da, wierzę w nich i ufam im, a to naprawdę ważne. Mimo iż przekazuję im swoją wiedzę, uczymy się od siebie nawzajem. Nie czuję się od nich mądrzejszy, zresztą wystarczy, że temat schodzi na portale społecznościowe i szeroko pojęte „internety” – wtedy to ja staję się uczniem (śmiech).

Czego pan by sobie życzył?
— Chciałbym aby jak najwięcej dzieciaków oderwało się od telefonów, tabletów i komputerów i zobaczyło ile radości i wartości niesie ze sobą sport.

Dziękuje za rozmowę.
(mk)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages