Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Rodzinnie i sportowo w Węgielsztynie

2017-06-09 11:00:00 (ost. akt: 2017-06-09 11:13:54)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

2 czerwca w szkole podstawowej w Węgielsztynie odbył się Dzień Rodziny i Sportu. Tego dnia uczniowie postanowili zaprezentować efekty działań podejmowanych w ramach realizacji projektu „Mała Akademia Umiejętności”.

Uczniowie klasy III z grupy językowo-teatralnej wystąpili w anglojęzycznym humorystycznym przedstawieniu „Czerwony Kapturek”, które przygotowali pod kierunkiem pani Wioletty Gorgosz. Grupa krajoznawcza prowadzona przez panią Danutę Ilasz przedstawiła swoje działania w formie prezentacji multimedialnej. Nie zabrakło też części artystycznej. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki przygotowane dla rodziców z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, a klasa „O” wręczała swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty. Program urozmaiciła grupa taneczna z klasy III. Swoje umiejętności taneczne prezentowała też Karolina Tkacz i Amelia Kochan z klasy VI oraz Julita Marko i Wiktoria Cygan z klasy V.

Podczas oglądania prezentacji przez uczniów klas starszych – maluchy (tj. uczniowie klas O – III) uczyły się i przypominały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, po czym nastąpiła wymiana. Do szkolenia uczniów czynnie włączył się jeden z rodziców – tata Hani i Remka Kukuła. Rodzice byli aktywni także w części sportowej. Intensywnie ćwiczyli podczas rozgrzewki prowadzonej przez trenerkę – panią Anną Bagińską i wspomagali uczniów podczas zaciętej rywalizacji sportowej. Tradycyjnie współzawodniczyli ze sobą uczniowie klas 0 – III i IV – VI. W przerwie rozgrywek wszyscy delektowali się pysznymi lodami.
(Danuta Ilasz)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages