środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Uczniowie z "Zaruskiego" pierwsi w województwie

2017-06-03 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-03 16:42:35)

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

W dniu 25-28 maja uczniowie klasy drugiej o profilu mundurowym z węgorzewskiego LO, pod opieką swojego nauczyciela Pawła Kraśniewskiego, brali udział w czterodniowym „Obozie szkoleniowym dla nauczycieli i uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe”.

Szkołę reprezentowali: Szymon Bednarz, Cezary Romejko, Piotr Meller, Michał Gorczyca, Klaudia Jadeszko, Paulina Chmielewska, Marta Podpirka, Magdalena Rozmysłowska i Patrycja Szumowska. Obóz zorganizowała Liga Obrony Kraju we współpracy z Biurem ds. Proobronnych MON. W obozie oprócz naszych uczniów wzięli udział uczniowie z Elbląga, Kętrzyna, Gołdapi i Olecka. Uczestnicy obozu zakwaterowani byli na terenie ośrodka ”Leśne Wrota” w miejscowości Wojtkowizna.

— Zasadniczym celem obozu było opanowanie umiejętności, wiedzy oraz ujednolicenia działania w zakresie: szkolenia strzeleckiego, terenoznawstwa, szkolenia medycznego, musztry, taktyki, survivalu i wychowania fizycznego przez nauczycieli oraz uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe — tłumaczy nauczyciel zajęć wojskowych Paweł Kraśniewski. — Faktycznie tak było wszyscy zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności z posługiwania się opaską uciskową, udzielania pierwszej pomocy, posługiwania się busolą, pracy na mapie, uzdatniania wody do picia, budowy szałasu, rozpalania ognisk za pomocą krzesiwa, prowadzenia rozpoznania, zachowania się na polu walki, budowy różnego rodzaju broni. Naprawdę było tego bardzo dużo, zajęcia trwały cały dzień, od 7.00 do 21.00.

W nocy z piątku na sobotę odbył się alarm nocny (o 3.30), połączony z marszem na 10 km. Zajęcia z taktyki, survivalu i terenoznawstwa prowadzili żołnierze zawodowi z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego. W ich opinii na wyróżnienie dzienną racją żywnościową, zasłużyły nasze waleczne, nieustępliwe dziewczęta: Klaudia Jadeszko, Paulina Chmielewska, Patrycja Szumowska. W piątek uczestnicy mieli możliwość postrzelać z broni sportowej i palnej. Szkolenie strzeleckie odbyło się na strzelnicy w Obuchowie za Morągiem. Uczniowie odbyli strzelania w różnych postawach, z bardzo dużej ilości, rodzajów broni. Każdy uczestnik obozu na zakończenie otrzymał pamiątkowy medal, a Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusz Zaruskiego puchar „Dla Najlepszej Szkoły obozu szkoleniowego, dla nauczycieli i uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe”.

— Nie było by tego sukcesu bez naszej jednostki wojskowej, bez żołnierzy, którzy szkolą naszych uczniów na obozach, na zajęciach, które odbywają się na terenie jednostki czy naszej szkoły — podsumowuje Paweł Kraśniewski. — Dziękujemy dowódcy oraz żołnierzom 11. Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, za czas poświęcony na nasze szkolenie.
(LO w Węgorzewie)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages