Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Policjanci pomogli rannemu bocianowi [FILM]

2017-05-30 08:51:28 (ost. akt: 2017-05-30 09:12:33)

Autor zdjęcia: policja

W niedzielę (28.05) węgorzewscy policjanci pomogli rannemu bocianowi, który leżał na poboczu jezdni na trasie Radzieje – Węgorzewo. To nie jedyna taka interwencja policjantów podczas tego weekendu. Dzień wcześniej, w sobotę, podczas regat w Ostródzie policyjni motorowodniacy pomogli mewie śmieszce.

Zobacz także: Policjanci na Jeziorze Drwęckim i niecodzienna akcja z mewą śmieszką Policjanci na Jeziorze Drwęckim i niecodzienna akcja z mewą śmieszką Podczas regat w Ostródzie żeglarze nie potrzebowali pomocy, ale wezwano ją do... mewy śmieszki.
Podczas ostatniego weekendu (27-28.05) policjanci z regionu podjęli dwie nietypowe interwencje. W sobotę pomogli wyciągnąć z wody na brzeg zagubione i osłabione pisklę mewy śmieszki. Pomoc wezwali turyści spacerujący bulwarem. Pisklę zostało przewiezione do lecznicy a stamtąd ma trafić do fundacji Albatros, gdzie znajdzie właściwą opiekę.

Z kolei w niedzielę funkcjonariusze pomogli rannemu bocianowi. Informację o zwierzęciu potrzebującym pomocy otrzymali od kobiety, która przejeżdżała trasą Radzieje -Węgorzewo.
Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Bocian faktycznie leżał w pobliżu drogi. Funkcjonariusze zabrali ptaka i przewieźli go do kliniki weterynaryjnej. Tam, okazało się, że ma uszkodzoną nogę. Opatrzony bocian zostanie pod okiem weterynarza do czasu, aż wyzdrowieje.

Gdyby nie skuteczna interwencja policjantów nie wiadomo jak długo trwałoby cierpienie bociana.Źródło: KWP w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (43) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2270777 | 176.221.*.* 22 cze 2017 10:55

  Sądzę, że dla przyrody węgorzewska policja może zrobić znacznie więcej niż ta jedna pomoc bocianowi. Proponuję obejrzenie terenu dawnej "wyspy /nie/szczęścia", na której miał powstać kolejny w Węgorzewie port. Wyrosła tam w ciągu kilku lat spokoju bujna roślinność jest po prostu masakrowana. Ciężki sprzęt równa wszystko z ziemią mimo, że jest to teren, na którym gniazduje wiele chronionych gatunków ptaków. Zgodnie z prawem, między 1 marca a 15 października takich miejsc niszczyć nie można. Obwieścił to w rozporządzeniu z 16 grudnia 2016 roku nie kto inny jak autor ustawy Lex Szyszko. Dodatkowy smaczek, a właściwie niesmak w tej sprawie dodaje fakt, że nie wiadomo w jakim celu dokonuje się ta dewastacja węgorzewskiej przyrody. Mam nadzieję, że ludzi wrażliwych na jej marnotrawstwo jest więcej i ta bulwersująca sprawa poruszy ich także.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wegorzewiain #2258297 | 83.17.*.* 2 cze 2017 11:16

  powinni medal za to dostać albo nobla najlepiej,

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wsce4 #2256302 | 95.40.*.* 30 maj 2017 23:28

   Jak widać w policji też pracują normalni wrażliwi ludzie ,a nie jak krytyka tych co zabili . Nie każdy policjant jest zły ,jak w każdym zawodzie są wspaniali ludzie i dranie

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. a dlaczego #2256242 | 89.228.*.* 30 maj 2017 21:28

    nie dzieje się odwrotnie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. DOC #2256172 | 46.186.*.* 30 maj 2017 19:36

    No proszę a jednak komuś pomogli. Biorąc pod uwagę co potrafią zrobić zatrzymanemu (Stachowiak) albo przyłapanej na drobiazgach młodzieży to doprawdy wzruszające. Tak naprawdę ale naprawdę naprawdę to zwykłe łobuzy, tyle że noszą mundury. Coś takiego nie czyni ich lepszymi. Policja jest organizacją zwyrodniałą i pracują w niej zwyrodnialcy. Nie zasługują na szacunek ze strony społeczeństwa. Po prostu. Polecam artykuły z obecnego wydania wprost i newsweeka. One ukazują prawdziwe, zwyrodniałe i zgniłe oblicze tej patologicznej formacji. Nie rozumiem jak Ci psychole mogą jeszcze do tego dumni że noszą mundury tej formacji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (43)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages