środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Za nami II Festiwal Nauk Humanistycznych

2017-05-28 11:00:00 (ost. akt: 2017-05-28 11:21:24)

Autor zdjęcia: wt

Już po raz drugi w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie odbył się Festiwal Nauk Humanistycznych. 19 maja placówka gościła gimnazjalistów z 4 okolicznych szkół, którzy stanęli do rywalizacji w konkursie historycznym, mitologicznym, z j. polskiego, j. niemieckiego oraz j. angielskiego.

Po uroczystym otwarciu przez Natalię Doktór, wicedyrektora liceum, uczestnicy wszystkich konkursów napisali 45-minutowy test dotyczący wybranych zagadnień.
— Zadania były dosyć trudne, ale myślę, że sobie poradziłem — mówi Bartosz Banasiewicz, uczeń węgorzewskiego gimnazjum – zwycięzca konkursu Lemoniada.
12 Prac Herkulesa to Konkurs Mitologiczny organizowany cyklicznie od 8 lat
— Kocham mitologię od zawsze i cieszę się, że są uczniowie, którzy się tym interesują — komentuje organizatorka, Ewa Zawadka. Powiatowy Konkurs Historyczny "Węgorzewskie Termopile’’ przyciągnął największą ilość osób. Prezentacja nt. postaci ze ''sprawy polskiej w polityce Napoleona" nie sprawiła uczniom  żadnego problemu, a ich kreatywność zaskoczyła oceniających.
— Zachętą do wzięcia udziału są punkty przy rekrutacji — Kamila Kułaga z gimnazjum w Pozezdrzu i Wiktoria Bubelska z Radziej.

W przerwie pomiędzy konkursami odbyła się gra terenowa prowadzona przez licealistów "Mariusz Zaruski – pionier nie tylko polskiego żeglarstwa’’, dzięki której młodsi koledzy mogli zapoznać się z sylwetką wielkiego Polaka, patrona węgorzewskiego liceum. W ramach Turnieju odbyły sie również zmagania w językach obcych: Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego ''Germania, Galia, Helvetia" i Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ''Holidays and special occasions in Great Britan''. Młodzi poloniści również zostali docenieni, to dla nich odbył się konkurs pt. Lemoniada. Oprócz testu uczestnicy wzięli udział w quizie, gdzie wykazali się wiedzą o lekturach, gramatyce itp. Pikanterii dodaje fakt, iż o pierwsze miejsce rozegrała się dogrywka. Pamiętamy również o wielkim wkładzie nauczycieli przygotowujących podopiecznych do konkursu.
— Uczniowie chętnie startują w tych konkursach, a ja wspieram ich merytorycznie — mówi Danuta Górska z Gimnazjum w Pozezdrzu.
Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, co sprawiło, że wszyscy byli zadowoleni.
(Mateusz Latawski, LO Węgorzewo)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages