Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Pasja do sceny od najmłodszych lat

2017-05-27 11:01:10 (ost. akt: 2017-05-27 12:55:12)

"Kochane Bachorki" to sześcioosobowy zespół dziewcząt działający pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach. Z okazji występu dziewcząt podczas XIX Seminarium Ekologicznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Budrach, udało nam się porozmawiać z instruktorką zespołu, Dorotą Tomaszewską.

Od jak dawna zajmuje się pani "Kochanymi Bachorkami"?
— Dorota Tomaszewska, instruktorka zespołu : Kochanymi Bachorkami zajmuję się od 2012 roku. Z początku dzieci było więcej. Wszystkie dziewczęta pochodzą z jednej i tej samej klasy Szkoły Podstawowej w Budrach. Była z nimi jeszcze jedna dziewczynka Weronika Dziekońska, bardzo uzdolniona wokalnie. Wszystkie dziewczyny były z nią zżyte dlatego bardzo przeżyły jej wyjazd w styczniu tego roku. W grupie jest sześć dziewcząt z klasy szóstej. Trzymają się razem od małego, co sprawiło, że są ze sobą tak związane.

Jak to się stało, że to Pani objęła opiekę nad zespołem?

— Przychodząc tu do pracy, jako pierwsze zadanie dostałam objęcie grupy maluchów. GOK w Budrach co roku szuka nowych talentów wśród najmłodszych. Szukamy dzieci, które lubią muzykę, uczymy je piosenek i przygotowujemy przed pierwszymi, okazjonalnymi występami. Z czasem wszystko wychodzi, kto chce z nami zostać, a kto nie.

Skąd pochodzi nazwa? Muszę przyznać, że wpada w ucho.

— Nazwę przejęliśmy po grupie, która wcześniej funkcjonowała przy naszym Ośrodku. Dziś kojarzy się z nami i dziewczęcym zespołem wokalnym, aczkolwiek dziewczęta, mówią, że nie chcą być już Kochanymi Bachorkami na co im odpowiadam, że zmienię je na zaKochane Bachorki (śmiech).

Jak się pani współpracuje z dziewczynami?

— Pracuje nam się bardzo dobrze. Grupa jest bardzo otwarta, zżyta i komunikatywna. Każda z dziewcząt w zespole przyjaźni się ze sobą i nie ma między nimi żadnej rywalizacji. Dziewczyny są ze sobą w klasie i na scenie, więc doskonale się uzupełniają. Moja grupa zajmuje się przede wszystkim śpiewem, ale okazjonalnie staramy się też przygotować coś teatralnego.

Proszę powiedzieć, kto odpowiada za repertuar?
— To ja ustalam cały repertuar. Dbamy o to, aby występy były zawsze powiązane tematycznie z okolicznościami. Staramy się zawsze dobierać repertuar na konkretną okazję. Pracujemy nieustannie nad tym, aby wachlarz utworów był coraz szerszy. Zależy nam na tym, aby się rozwijać i zaskakiwać widzów.
Resztę wywiadu przeczytasz w najnowszym wydaniu WT.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages