Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem

2017-05-27 10:37:15 (ost. akt: 2017-05-27 14:24:55)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

Plebiscyt Tak czy Nie dla władzy trwa nadal. Dzięki niemu możecie oceniać władzę przez cały rok. W tym tygodniu na kilka naszych pytań odpowiedziała Halina Faj, Starosta Węgorzewski, który zdobył 100 procent Waszego poparcia.

Co dla Pani, jako starosty jest najważniejsze w swojej codziennej pracy ?
— W mojej codziennej pracy najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem, drzwi do mojego gabinetu są zawsze otwarte (w przenośni i w sensie dosłownym), staram się reagować na bieżąco na wszystkie uwagi, propozycje zgłaszane zarówno przez mieszkańców powiatu jak i pracowników. Cenię to, iż pracuje z bardzo profesjonalnym zespołem ludzi tj. pracownikami Starostwa Powiatowego jak i placówek powiatowych. Osobiście cenię sobie pracę w samorządzie, ponieważ jest to praca na żywym organizmie.

Co takiego Starostwo Powiatowe ma najbardziej na względzie?
— Starostwo Powiatowe jako urząd ma kompetentnie i fachowo obsłużyć naszych klientów, jest to dla mnie priorytetem. Klienci mogą ocenić pracę urzędników np. poprzez złożenie ankiety - badanie satysfakcji klienta. Jak do tej pory, poprzez ankietowanie, my jako urzędnicy Starostwa „wypadamy” na mocne 4+. Patrząc z szerszej perspektywy, stawiamy na ciągły rozwój infrastruktury drogowej oraz oświatowej, staramy się maksymalnie wykorzystać możliwości finansowania z zewnętrznych środków unijnych czy krajowych.

Jakby pani podsumowała ten kolejny, trwający rok pracy?
— W tym roku zostanie rozpoczęta duża inwestycja w Zespole Szkół Zawodowych - budowa łącznika z salami dydaktycznymi, co niewątpliwie pozwoli rozszerzyć ofertę edukacyjną o nowe zawody. W Ośrodku Szkolno Wychowawczym rozpocznie się kolejna rozbudowa tej placówki, dostosowująca internaty dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest też perspektywa na rozwój Szpitala Powiatowego MCZ w Węgorzewie. Zakładamy, że od 1 października br. zostanie uruchomiony oddział rehabilitacji neurologicznej. Ze spotkań z mieszkańcami wiem, iż ich priorytetem jest poruszanie się po dobrych, bezpiecznych drogach – w tym roku powiat przebuduje 10 km dróg za około 2,5 mln złotych.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages