środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Dzień Matki czyli piękna tradycja na całym świecie

2017-05-26 09:51:47 (ost. akt: 2017-05-26 10:47:56)

Autor zdjęcia: Pixabay

Dzień Matki obchodzony jest obecnie prawie na całym świecie. To święto przypomina o tym, że każdej Mamie należy się wdzięczność i szacunek za jej poświęcenie i bezwarunkową miłość jaką włożyły w wychowanie dzieci. Zobaczcie jak obchodzone jest to święto w innych krajach.

W Francji, zwyczaj oddawania czci matkom został zapoczątkowany przez Napoleona, a od 1950 roku oficjalnie ustanowiono Dzień Matki jako przypadający na ostatnią niedzielę maja. Ten dzień francuzi najczęściej spędzają w restauracjach.

W Australii Dzień Matki przypada w drugą niedzielę maja, a jego obchody bardzo przypominają te w Stanach Zjednoczonych. Przypięcie goździka może mieć różne znaczenie. Kolorowe kwiaty oznaczają, że matka danej osoby jeszcze żyje, podczas gdy biały goździk nosi się, by złożyć hołd zmarłej rodzicielce.

W Meksyku Dzień Matki obchodzi się 10 maja i jest to jedno z najważniejszych świąt w roku. Rozpoczyna się mszą ku czci Najświętszej Dziewicy uosabiającej najlepsze cechy macierzyństwa. Tuż po tym, każdej Mamie ofiarowuje się wyjątkowe śniadanie, w skład którego wchodzą między innymi tradycyjne tamales i atole. Oprócz konwencjonalnych kwiatów, Meksykanie dają swoim Matkom prezenty, które bywają bardzo kosztowne.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages