Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Plenery i artystyczne występy w Helwingu

2017-05-21 11:00:20 (ost. akt: 2017-05-21 09:31:34)

W zeszłą niedzielę odbył się już drugi plener malarski w ramach artystycznych spotkań w Parku Helwinga pt. "Pejzaż Mazurski". Była to doskonała okazja do spędzenia niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu w twórczej atmosferze.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.30 zapisami uczestników, plener wystartował o godz. 17.00. Impreza była połączona z prezentacją teatrów amatorskich. Plenery realizowane są przez Stowarzyszenie Naturalnie Kultura w ramach projektu „Budzimy diabły na Mazurach – nasycenie barwami i ekspresja postaci z legend mazurskich i pejzażu mazurskiego” dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Węgorzewie.

— Podczas niedzielnego pleneru mieliśmy bardzo sprzyjającą pogodę — mówi instruktorka, Ewa Roch — Tego dnia mieliśmy komplet dzieci i całkiem spore zainteresowanie dorosłych. Odwiedziło nas dużo dzieci poniżej 10 lat, dla których przygotowaliśmy takie atrakcje jak malowanie twarzy oraz malowanie na kartonie.
Wydarzenie, to spodobało się dzieciom oraz rodzicom. Plenery malarskie dla dzieci i młodzieży były organizowane po raz pierwszy.

— Usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii, że w końcu plastyka wyszła z budynków na łono natury — dodaje Ewa Roch — W ramach projektu odbyły się już 2 plenery malarskie: "Pejzaż Mazurski" oraz konkurs plastyczny pt. "Postać z legend mazurskich".
Wpłynęło bardzo dużo prac, które zostały ocenione przez komisję. Nagrody zostaną wręczone 21 maja o godz. 17:00 w Parku Helwinga. Najlepsze prace konkursowe i te wyróżnione z plenerów zostaną wystawione w Węgorzewskim Centrum Kultury. Warto pamiętać, że dzisiaj (21 maja) o godz. 17.00 w Parku Helwinga odbędzie się również Turniej Rodzinnego Grania podczas, którego będzie można wygrać nagrody finansowe. I miejsce to 300 zł, II miejsce 200 zł, a III miejsce 150 zł. Zapraszamy do udziału.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages