Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Trzy pytania do radnego Krzysztofa Kołaszewskiego

2017-05-21 09:18:02 (ost. akt: 2017-05-21 10:44:00)

Autor zdjęcia: Archiwum WT

Krzysztof Kołaszewski to radny węgorzewski, który nieustannie posiada 100 procent Waszego poparcia w plebiscycie Tak czy Nie dla władzy. Z tej okazji zadaliśmy radnemu kilka pytań.

Jest pan wicestrostą oraz radnym powiatowym. Nad jakimi inwestycjami pracuje obecnie Starostwo Powiatowe?
— Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na modernizację Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, która będzie polegała na dostosowaniu pomieszczeń ośrodka do osób niepełnosprawnych i wymogów przepisów przeciwpożarowych. Inwestycja ta będzie współfinansowana w 50 procentach ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jesteśmy także w trakcie dozorowania wykonywania przebudowy dfróg Stulichy-Jakunowo-Pawłowo oraz Rudziszki-Łęgwarowo.

Podobno radni pracują nad nawiązaniem współpracy ze szkołą w Kaliningradzie. Proszę powiedzieć w jakim celu?

— Obecnie pracujemy nad zawiązaniem współpracy partnerskiej ze szkołą nr 33 w Kaliningradzie, która jest niezbednym warunkiem aplikowania o środki w ramach programu transgraniczego Polska Rosja. W ramach tego programu planujemy przeprowadzić termo-modernizację starostwa.

Coś więcej o planach na najbliższą przyszłość?

— W planach jest inwestycja dotycząca termomodernizacji szpitala powiatowego o wartości ok. 2 mln 700 tys zł. Jeżeli się uda otrzymać dofinansowanie (srodki z RPO), to czeka nas również dokończenie procesu informatyzacji w szpitalu. Ponadto złożyliśmy aplikację do urzędu marszałkowskiego o cyfryzację zasobów geodezyjnych (środki pozyskane z RPO). To inwestycja o wartości ponad dwóch milionów złotych. Aplikacja została już złożona, starostwo czeka na rozstrzygnięcie.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages