Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Staramy się dla Michała

2017-05-20 08:04:40 (ost. akt: 2017-05-20 08:11:56)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

Na temat 18-letniego Michała Ostrowskiego pisaliśmy już wcześniej. Do jego pokoju trafił już wymarzony komputer, a część mieszkania jest w trakcie remontów, które mają na celu ułatwić chłopakowi życie. Wszystko dzięki bezinteresowniej pomocy ludzi o wielkich sercach.

Wszystko dzięki dobrym sercom mieszkańców naszego miasta, którzy postanowili wesprzeć Michała i jego rodzinę. Przypomnimy, że cała historia zaczęła się od nauczyciela Michała, Tomasza Rodzewicza. To on poinformował Ewę Roch i Piotra Habyka o potrzebach Michała. Dzięki zbiórkom organizowanym podczas różnych, okolicznościowych festynów i imprez udało się nareszcie zebrać potrzebną sumę pieniędzy. Od jakiegoś czasu w domu Michała trwa remont.

— W sobotę mieliśmy wyburzana ścianę, a na jej miejsce została wstawiona nowa — mówi z przejęciem mama Michała, Irena Ostrowska — Mamy też wylaną posadzkę i zamontowany grzejnik. Na dniach będziemy wyciągać wanne. Wszędzie wiszą kable i rury i wciąż przybywa kurzu (śmiech). Ostatnio wynieśliśmy chyba z tonę gruzu.
Wszyscy w domu są szczęśliwi, że prace remontowe trwają w najlepsze. Co jakiś czas rodzina Ostrowskich dokupujemy niezbędne rzeczy. Wiadomo, że remont będzie jeszcze trwał około trzech tygodni.

— Pragniemy, aby Michałowi było jak najlepiej — dopowiada Irena Ostrowska. — Zamiast pełnej kabiny prysznicowej czy wanny będzie odpływ podłogowy w terakocie i prysznic. Nikt z nas nie ma już sił dźwigać Michała do wanny, więc to będzie najbardziej funkcjonalne rozwiązanie dla nas wszystkich.
Michał jest również bardzo szczęśliwy ponieważ otrzymał niedawno swój wymarzony komputer.

Od tamtej pory chłopaka trudno od niego odciągnąć nawet na chwilę.
Zamontowamna jest również winda, choć nie jest jeszcze gotowa do użytku. Niedawno zostały zamówione specjalne szyny, aby 18-latek mógł do niej wjechać na swoim wózku. Cieszymy się razem z Michałem i jego rodziną i trzymamy kciuki za szybki i udany remont.
(dp)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages