Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Majówkowy Rozkład Jazdy

2017-04-29 13:06:00 (ost. akt: 2017-04-29 13:09:52)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

Majówka już za pasem. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was plan wydarzeń, które w tym roku odbędą się w naszym powiecie. Te trzy dni zapowiadają się bardzo sportowo i rodzinnie, więc nuda nam nie grozi. Sprawdźcie co na Was czeka!

1 maja. Otwarcie sezonu żeglarskiego (Węgorzewo)
Tego dnia, o godz. 10.00 tradycyjnie armatnia salwa zaakcentuje otwarcie sezonu żeglarskiego w porcie Klubu Morskiego LOK. Po uroczystej zbiórce żeglarzy, nad jezioro Święcajty w samo południe zapraszają członkowie Społeczności Otwarte Jeziora. W ośrodku Piękny Brzeg (dawny WDW, ul. Leśna 20) na chętnych czekać będzie mnóstwo atrakcji. O godz. 12.00 rozpoczną się regaty na jachtach otwartopokładowych, pół godziny później na plaży ruszy festyn. Spotkanie zakończy ognisko i koncert zespołu szantowego North Wind. Warto wspomnieć, że podczas festynu zostanie poprowadzona kwesta na rzecz chorego na rdzeniowy zanik mięśni Michała Ostrowskiego z Węgorzewa. Podsumowując: godz. 10.00 − uroczysta zbiórka w porcie Klubu Morskiego LOK nad Węgorapą, godz. 12.00 − regaty i festyn w ośrodku Piękny Brzeg przy ul. Leśna 20.

1 maja. Światowy Dzień Jazzu (Węgorzewo)

O godzinie 19.00 w Gościńcu u Kalicha wystąpi Small Band oraz Joanna Morea. Wstęp wolny.

2 maja. XIII Półmaraton Węgorza (Węgorzewo-Sztynort)

We wtorek, 2 maja odbędzie się już XIII Półmaraton Węgorza. Trasa biegu położona pomiędzy najbardziej malowniczymi mazurskimi jeziorami, wiedzie ze Sztynortu do Węgorzewa. Wraz z półmaratonem zorganizowane zostaną XXI Uliczne Biegi "Mazury Cud Natury", kierowane do dzieci i młodzieży. O godz. 10.30 odbędzie się uroczyste otwarcie XIII Półmaratonu Węgorza na placu Wolności. Godz. O godzinie 10.45 − start honorowy (plac Wolności). Tradycyjnie na godzinę 12.00 zaplanowano start ostry (Sztynort). O godzinie 15.30, na placu Wolności zakończenie, dekoracja zawodników i losowanie nagród. (więcej na str. 16)

2 maja. XXI Biegi Uliczne Mazury Cud Natury (Węgorzewo)
W tym roku odbędzie się już 21. edycja tego wydarzenia. Dystanse biegów w zależności od kategorii wiekowej, wynoszą od 100 do 1300 metrów. Start oraz wręczenie nagród odbędzie się na placu Wolności. Impreza będzie trwała od godz. 9:00 do 15.00. Godz. 9.00-12.40 − biegi (linie startowe przy placu Wolności) Godz. 11.20 − dekoracja rocznika 2004, 2005 i 2006 (klasy VI, V, IV). Godz. 12.05 − dekoracja rocznika 2007, 2008, 2009 i 2010 (klasy: III, II, I, 0). Godz. 12.45 − losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników biegów dziecięcych. Tegorocznym biegom będzie towarzyszył festyn rekreacyjno-edukacyjny "Bądź aktywny, żyj zdrowo, który rozpocznie się o godzinie 11.30, a zakończy o godzinie 15.00.

2 maja. Majowy Piknik Rowerowy (Budry)

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach zaprasza wszystkich lubiących przygodę i świetną zabawę na świeżym powietrzu na Rajd Rowerowy połączony z ogniskiem I mnóstwem atrakcji. Rajd wystartuje spod GOK-u o godzinie 12.00. Osoby niepełnoletnie muszą mieć obowiązkowo pozwolenie od rodziców. Bierzcie rowery, świetne nastroje i w drogę! (WAŻNE! W przypadku niesprzyjającej pogody rajd zostanie odwołany)

2 maja. Koncert zespołu Centrala 57 (Węgorzewo)

Gwiazda wrocławskiej sceny muzycznej 2 maja wystąpi w Gościńcu u Kalicha. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Cena biletów – 20 zł

3 maja. Obchody Święta Narodowego 3 Maja (Węgorzewo)

Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Węgorzewie rozpoczną się o godz. 10.00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła. Tego samego dnia po południu na placu Wolności odbędzie się część artystyczna obchodów Święta Narodowego 3 Maja. Godz. 10.00 − msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła. Godz. 15.00, na placu wolności rozpocznie się część artystyczna: Orkiestra Dęta, Chór Moderato, zespoły taneczne, zespół Small Band.

3 maja. II Rodzinny Rajd Rowerowy im. dh. Janka Biłata (gmina Węgorzewo)
Godzina 13.00 − zbiórka na placu Wolności skąd wyruszy rajd. O godzinie 15.30, w tym samym miejscu odbędzie się wręczenie nagród i zakończenie rajdu.
Uczestnicy rajdu zatrzymają się przy grobie patrona, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Następnie na rowerzystów czeka przejażdżka ścieżkami wokół Węgorzewa. Na trasie przewidziane są rozmaite konkursy m.in. sprawdzające umiejętności jazdy i elementy barw narodowych. Organizatorami wydarzenia jest Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Węgorapa, Klub 11. MPA, 11. Mazurski Pułk Artylerii i Hufiec ZHP w Węgorzewie.

3 maja. IV Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Puszczaniu Patyczków na Wodzie (Węgorzewo)
IV Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Puszczaniu Patyczków na Wodzie o Puchar Dyrektora WCK to jedna z najweselszych części Obchodów Święta Narodowego. Zapisy rozpoczną się o godz. 14.30 na mostku w Parku Helwinga. Starty zaplanowane są od godz.15.00.

3 maja. Wystawa "Kronikarz naszych marzeń. Pałac w Sztynorcie 1947-2017" (Sztynort Duży)
Posiadłość w Sztynorcie to wyjątkowe miejsce, w którym zazębia się wiele epizodów minionego czasu. Wystawa jest rozpoczęciem cyklu wystaw letnich dotyczących historii pałacu. Ekspozycja składa się z 16 ilustrowanych, dwujęzycznych tablic umieszczonych na terenie pałacu oraz interaktywnej instalacji multimedialnej ulokowanej wewnątrz budynku. Otwarcie wystawy odbędzie się 3 maja o godznie 15.00 w Sztynorcie Dużym. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności.
(dp)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages