Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Mieszkańcy wskazali 153 zagrożenia

2017-04-29 16:00:00 (ost. akt: 2017-04-29 13:03:39)

Autor zdjęcia: wt

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa działa coraz prężniej. Jest to aplikacja dzięki której mieszkańcy mogą anonimowo wskazać policji miejsca potencjalnie niebezpieczne. I nie chodzi tu jedynie o kradzieże, czy pobicia. Można zgłaszać m.in. akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci czy nieprawidłowe oznakowanie drogi.

— Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności — mówi Agnieszka Filipska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. — Dlatego ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne zidentyfikowanie i przedstawienie społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Takim narzędziem jest mapa zagrożeń bezpieczeństwa, którą należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Głównym celem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji. Jak sprawdza się KMZG w naszym powiecie? Czy mieszkańcy korzystają z możliwości zgłaszania nieprawidłowości online?

— Do tej pory na mapie powiatu węgorzewskiego zgłoszono 153 miejsca zagrożone, z czego policja potwierdziła 40 — odpowiada policjantka. — Węgorzewianie najczęściej oznaczają punkty z przekraczaniem dozwolonej prędkości, spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych, a także nieprawidłowym parkowaniem. Pojawiają się też sygnały o niewłaściwej infrastrukturze drogowej, a także o złej organizacji ruchu drogowego.

Wszystkie informacje są gromadzone, a następnie sprawdzane przez funkcjonariuszy. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.
Szczegółowe informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz możliwość zgłaszania niebezpiecznych punktów w naszym powiecie dostępne jest na stronie: wegorzewo.policja.gov.pl
(mk)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages