środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Gratulujemy węgorzewianom celnego oka

2017-04-28 18:29:31 (ost. akt: 2017-04-28 18:32:08)

22 kwietnia uczniowie klas o profilu mundurowym (wojskowym i policyjnym) naszego Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat oraz oddział LOK-u na dwóch imprezach strzeleckich. Gratulujemy naszym młodym uczniom klas mundurowych celnego oka.

Pierwsze to Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z broni sportowej palnej – kal. 5,6 mm „Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej”. Drugie to I Młodzieżowe Mistrzostwa Strzeleckie Powiatu Giżyckiego. W Olsztynie reprezentowali nas uczniowie klas o profilu wojskowym w składzie: Wiktoria Zborowska, Jakub Juszkiewicz, Piotr Meller, Klaudia Jadeszko. Niestety pomimo walki i ogromnym starań nie udało się odnieść sukcesu. Na medal spisali się natomiast uczniowie na zawodach na strzelnicy w Cankach k. Rynu. Nasz rejon reprezentowały dwie drużyny trzyosobowe; pierwsza z klasy o profilu policyjnym w składzie: Adam Onyszczak, Przemysław Dudziński, Sandra Błażuk, druga z klas o profilu wojskowym w składzie: Szymon Bednarz, Krzysztof Dziewa, Marcin Popławski. Zawody były przeprowadzone w dwóch turach. Startowało dziewięć drużyn.

Pierwsza to eliminacje czyli strzelanie z kbks-u do tarczy o wymiarach 50 x 50cm, do tarcz biatlonem z odległości 50 m z postawy strzeleckiej leżącej. Do ścisłego finału, awansowały cztery drużyny i naszym zespołom to się udało. W finale to już strzelanie z karabinka automatycznego AK, do tarcz popiersie z pierścieniami 23p o wymiarach również 50 x 50 cm. Po podsumowaniu wyników trzecie miejsce zdobyła drużyna z klas o profilu wojskowym. Tuż za podium uplasowała się drużyna z klasy o profilu policyjnym. Natomiast indywidualnie drugie miejsce wywalczył Adam Onyszczak. Opiekunem i trenerem umiejętności strzeleckich uczniów był Paweł Kraśniewski. Gratulujemy naszym młodym uczniom klas mundurowych celnego oka, osiągniętych miejsc oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.
(Paweł Kraśniewski)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages