Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ziemi życzyć naj, jak najdłuższych lat…

2017-04-27 11:53:20 (ost. akt: 2017-04-27 11:56:27)

Autor zdjęcia: Piotr Bacewicz

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie tradycyjnie składamy życzenia naszej planecie z okazji jej święta. Jak było tym razem?

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele corocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

W tym roku 25 kwietnia uczniowie klasy III b i VI b pod kierunkiem pań Anny Sulewskiej i Małgorzaty Maksimiuk zaprosili społeczność szkolną na żywą lekcję przyrody, czyli przedstawienie ekologiczne pod tytułem: „Dzieci i śmieci”. W gościnnych progach WCK w żartobliwy sposób ukazali poważny problem współczesnego świata: „Co zrobić z rosnącą w zatrważającym tempie stertą śmieci?”. Uczniowie-eksperci zachęcali do segregowania odpadów oraz przekonywali, że można dać śmieciom drugie życie poddając je recyklingowi. Korzyść podwójna: czysto wokół, a i zaoszczędzić, a czasem nawet zarobić, można.

Reakcje widzów pokazały, że temat jest im emocjonalnie bliski. Należy mieć nadzieję, że wzorem bohaterów przedstawienia zrozumieli i na długo zapamiętają hasło: „Śmieci to nie zabawa, ale ważna sprawa”. Całość uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej. Przysłowiową wisienką na torcie nazwać można finałowe wykonanie piosenki: „Pięknie żyć” przez Olę i Oskara, którzy pomogli nam uwierzyć, że tak pięknie żyć.
( Małgorzata Maksimiuk)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jedynka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages