Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Obchody Światowego Dnia Ziemi w SP Perły

2017-04-23 11:59:38 (ost. akt: 2017-04-23 12:11:56)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

Światowy Dzień Ziemi to nazwa akcji, obchodzonej corocznie 22 kwietnia, której głównym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

W naszej szkole obchody tego dnia rozpoczęliśmy 20 kwietnia. 12 uczniów z klas V – VI przystąpiło do I części etapu szkolnego XIV Mazurskiej Olimpiady Ekologicznej Szkół Podstawowych zorganizowanej przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Polegała ona na napisaniu testu składającego się z 30 pytań. Największą liczbę punktów uzyskały osoby:

1. Gabriela Cichosz (klasa V),
2. Laura Krukowska (klasa VI),
3. Rafał Kowalik (klasa V) i Adrian Vittek (klasa V).

Gabriela Cichosz i Laura Krukowska zakwalifikowały się do II części etapu szkolnego Olimpiady. Polega ona na wykonaniu zadania indywidualnego, czyli napisaniu legendy na temat Mazur. Kolejnym etapem obchodów Dnia Ziemi był szkolny konkurs ekologiczny, który odbył się 21 kwietnia. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV – VI. Uczestnicy musieli napisać test, składający się z pytań dotyczących ochrony środowiska. W szkolnym konkursie wzięło udział 38 osób. Największą liczbę punktów uzyskali uczniowie:

1. Natalia Chmurzyńska (klasa IV),
2. Wiktoria Daniłowicz (klasa VI),
3. Kacper Piskorz (klasa VI),
4. Patrycja Marcinkowska (klasa IV) i Laura Krukowska (klasa VI).

Gratulujemy uczestnikom konkursów, a za Gabrysię i Laurę trzymamy kciuki!
Następną częścią naszych obchodów był apel, na którym odbyło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek i zielony las” przygotowane przez klasę VI. Uczniowie przybliżyli wiadomości na temat życia w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Kapturek uczył dzieci, że w lesie nie śmieci się i dba się o środowisko naturalne. Przedstawienie uatrakcyjniły piosenki o tematyce ekologicznej.

Wzorem lat ubiegłych zorganizowana została również akcja sprzątania Pereł. Uczniowie posprzątali teren szkoły i najbliższą okolicę. Obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy miłymi akcentami, pieczeniem kiełbasek przy ognisku i wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu.

Przeprowadzanie takich akcji pozwala na uwrażliwienie uczniów na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrożenie do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody. Nad przebiegiem akcji w naszej szkole czuwała P. Marzenna Śmierzyńska. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za pomoc w organizacji szkolnej akcji Dzień Ziemi.
(SP Perły)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages